דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> חמישה יינות של שישי
 

 


מאי 2007

Bonneau du Martray Corton Charlemagne 1996
אף מרשים עם הרבה פרי, מינרליות, אשכולית, מעודן ומפורט. הפה בעייתי משהו: הנפח בחלל הפה לא מספק אחיזה טובה ו"גודל" מספיק טוב. מאוזן, ארוך, בשל ורענן - אבל בסך הכל מאכזב.
ציון: 89

Domaine de Montille Volnay 1er cru Les Taillepieds 1998
לקורא חיים שרגא: יש! אחלה יין, ואת הבא מהבציר הזה (Rugiens) אני מקדיש לך. אטיין דה מונטי ייעץ לי בזמנו לחכות עם היין עד 2008, אבל מה זה חצי שנה בין חברים, ומילא יש לי כמות מהיין. כהה יחסית לפינו, ולא קל היה לזהות בטעימה עיוורת את מקור היין. דחוס, בשל, מרוכז וכמעט מתקתק - והכל בסגנון חינני ולא מעיק. גוף מלא, מאוזן ולמרות הכל - אלגנטי, לא ענק אבל המון הנאה.
ציון: 90

La Spinetta Barbera d'alba Gallina 2000
כייף לפגוש את מנצח הטעימה של "על השולחן" בגירסא צעירה בהרבה, שעדיין שומרת על כוח, מבנה, עוצמה ורעננות. הרבה פרי שחור וחבית חדשה, מאוד מודרני במיצוי הפרי ובמוחצנות. גוף מלא גם כאן, הטאנינים רכים ומשולבים, והיין בשיאו. ולמרות הכל - לך תזהה שזה ברברה. לא בדיוק הסגנון שלי - אבל חובבי ה"סופר-כל-דבר" ימצאו כאן הרבה ממה שהם מחפשים.
ציון: 90

Pertimali Brunello di Montalchino 1995
וידוי: אני וברונלו לא מסתדרים. זה לא אישי, אבל אני לא מצליח לצלוף כאן, וגם היינות הטובים ביותר מהאזור מצליחים לאכזב אותי פעם אחר פעם, בפרמטר של תמורה לכסף. בקיצור, איטליה שלי נגמרת בצפון, בפיימונט. ישנם יוצאי דופן, כמובן, אבל הם נדירים.
גם כאן - פרי שחור ומתובל היטב, לקריץ וטבק, זפת, אבל איכשהו זה לא מתחבר לחבילה מורכבת ומרשימה. גוף בינוני-מלא, פרי טוב, מורכבות מסויימת - אבל מעט נוקשה בבסיסו. אפשרי.
ציון: 88

Montevetrano Colli di Salerno 1999
גם כאן, פישפוש קל בהיסטוריה של היקב הצעיר הזה עולה על עקבותיו של ריקארדו קוטארלה, אם תרצו המישל רולו בגירסא איטלקית חביבה וצנועה בהרבה. היין מגיע מאזור קמפאניה (נאפולי), ומראה כי איטליה עדיין רחוקה מרחק רב ממיצוי פוטנציאל גידול היין שלה. הבציר הראשון של היקב היה 1991, ומאז הואר התייצב על תפוקה של  30,000 בקבוקים בשנה, עם מכירות ברחבי העולם - והמחירים נשארים צנועים יחסית. לא יותר מ-100$ בארה"ב, פרוטות עבור יין ברמה הזו, וחצי המחיר לבצירים חדשים. בקיצור, מציאה אמיתית.
היין שמורכב מקברנה (60%), מרלו (30%) והיתרה אליאניקו, מציע אף שופע פרי שחור ובשל, פרחוני משהו, גוף מלא ובשל גם כאן, פרי דחוס לצד חמיצות איטלקית בריאה ורעננה, מעט גובהה למי שאינו מורגל בה, אבל עדיין במסגרת המקובל. יין הרמוני, מורכב ומלא חן והנאה. יין ששווה לחפש, כנראה בכל בציר.
ציון: 93


 

 

 

 

לייבסיטי - בניית אתרים