דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> חדשות ויינות >> Califirnia State fair competition
 

  

       

אוגוסט 2007

בחיפושיי אחרי מידע לגבי תחרויות יין שונות, מצאתי את התוצאות של תחרות היין הנחשבת ביותר בקליפורניה. הצצתי בהן, עברתי הלאה. לא רע, חשבתי. אפילו מעניין. מספר קטגוריות מינימלי ומהודק להפליא, ברברה ויין דמוי פורט זוכים בזהב כפול, ואפילו יין מבעבע מצטיין של יקב Mumm, שלוחתו הקליפורנית של בית השמפניה הידוע.

אבל אז נעצרתי. בקטגוריה הרביעית, "Best Value", זכה יין שגרם לי לפעור פה, לגחך, לצחוק ואחר כך לבכות. לא באמת, אבל אם אלו הן התוצאות, אז ייתכן ומוסד התחרויות כולו באמת הגיע אל קצה דרכו. היין שזכה הוא של יקב Charles Shaw. אם השם לא נראה לכם מוכר - לא נורא. אולי הכינוי שלו יעזור? "Two Buck Chuck" מכונה היין בקליפורניה, כינוי שנגזר ישירות ממחירו. מחירו לצרכן.

רגע, רגע.
אין לי דבר וחצי דבר נגד יינות זולים. להפך. יין זול שעשוי טוב (וזהו יין כזה!) עשוי לקרב אליו קהלים חדשים, ולעשות את היין למשקה יומיומי. אבל יש לי בעיה אם יין כל כך בסיסי  זוכה במדליות בתחרויות (והאמינו לי, טעמתי ממנו בזמנו, לא מהשנתון הזה אבל כנראה שאין הבדל). לא, רבותי, זה לא החומר ממנו עשויים חלומות. אולי חלומות של מארגני התחרות, שגוזרים קופונצ'יק קטן על כל אחד ממיליוני הבקבוקים שיימכרו, עדויים במדליות קליפורניות.

עורך המגזין Wine Enthusiant התייחס לעניין, בטור בגירסת האינטרנט של המגזין. גם הוא טעם את היין בטעימה עיוורת. למותר לציין שהוא התלהב פחות, הרבה פחות. הוא כתב מאמר מרתק בו הוא מנסה להבין איך זה יכול לקרות. ניתן לו להמשיך מנקודה זו. קריאה מרתקת.

לייבסיטי - בניית אתרים