יולי 2009
.
יש כמה ז'אנרים בייצור יינות שאטונף דה פאפ. הראשון הוא מה שאני קורא "Old School". החברים במסדר הזה לוקחים את כל הענבים שיש להם, זורקים אותם לתוך סיר אחד, מתסיסים את הכל מהר, מיישנים ומבקבקים. על כל בקבוק שיוצא טוב יוצאים שניים שלא, אבל יש יופי של שמות ותארים. למזלנו אין הרבה מהסחורה הזו בארץ, ומה שהיה - היה מגעיל במיוחד. באמת.
הז'אנר השני הוא הז'אנר הפרקריסטי. אין חולק כי יש לחבריו תרומה מכרעת בפרוספריטי אותו חווה האזור. ציונים גבוהים, מחירים עולים, אבל מה - אלו הם יינות אלכוהוליים במפגיע, מרוכזים ומתוקים להחריד, חורים שחורים של אינטנסיביות שלא נותנים לשום דבר לפרוץ מבעד לריכוז הפרי המתוק שהם מציגים. Barbe Rac של שפוטייה הוא דוגמא, וייתכן כי אני בדעת מיעוט כי העולם קונה הרבה מהסחורה הזו.
ויש ז'אנר שלישי, עליו נמנים יינות אלגנטיים ומעודנים (יחסית!), יינות שמבוססים על איזון והרמוניה, פחות על ריכוז ועוצמה. בטעימה חוויתית שהעביר מר Frederic Bayle במסעדת כתית, גיליתי כי הרכש החדש של ג'יאקונדה, Chateau Gigognan, נופל בדיוק בסקאלה הזו. נעים להכיר, תודה שבאת.
 
פרדריק, מנהל היצוא של היקב, העביר עימנו צהריים נעימים ונדיבים, שוב במסעדת כתית, לא שלמישהו יש תלונות על העניין. עד 1996 אפשר היה לסווג את היקב בקבוצה הראשונה של יינות שאטונף דו פאפ (CndP). הבעלות היתה בידי מסדר כלשהו, ולדעתי אנשיו התעניינו בזיתים יותר מאשר ביין. זה קרה לא מעט באזור הזה, אגב, אבל המחירים של היום לא משאירים ברירה.... יין, רק יין. בשנת 1996 רכשה משפחת Callet את האחוזה, ואני יכול רק לנחש מה החזון שראה ז'אק, אבי המשפחה, עת הוא סקר לראשונה את הכרמים הנפלאים של היקב, חלקם מורכבים מגפנים קשישות במיוחד (וכן, הרבה גרנאש בכרמי האפלסיון שאטונף). תוך שנים מעטות עבר שאטו ג'יגוניאן לקבוצה השלישית. במקום ליכלוך התחלנו לטעום טרואר, במקום כורמות חסרת כיוון הפך היקב לאורגני - ביודינמי, במקום יינות חסרי זהות קיבלנו יינות בעלי כיוון ואופי ברור, וכן, במקום יינות של 80 ש"ח קיבלנו יינות של 180 ומעלה (אבל היה כדאי, כפי שנגלה מייד).
.
היקב מייצר יינות בשלושה אפלסיונים שונים, והם כולם עמוסי טעמי פרי אך אלגנטיים במפגיע. היקב מייצר עד 300,000 בקבוקים בשנה, ומעניין לגלות את פריסת הכרמים שלהם - מתוך 720 דונם יש להם 220 בקוט דה רון, 200 בקוט דה רון וילאז', ועוד כ-300 ב-CndP. לא רע. את הכותרות גונבים כצפוי יינות שאטונף, אין בכף כל פסול, אבל זה לא אומר שצריך לוותר על היינות האחרים. נהפוך הוא - חבויות שם פנינים שאפילו לא צריך להתאמץ לגלות, הושט ידך והן שלך.
שאטונף הוא האפלסיון העתיק בעולם, מספר לנו פרדריק. הוא מורכב מחמישה כפרים, וכרמי השאטו ממוקמים כולם בתחומי הכפר Sorgues. סך הכל יש באפלסיון 30,000 דונם, שמחולקים בין כ-350 יצרנים, רובם לא גדולים, ומעניין כמה מהם עדיין נמנים על הקבוצה הראשונה. פרדריק מחייך, שותק. אין לו עניין ללכלך על אחרים, וממילא זה יכול רק להזיק לתדמית של האזור, אז בשביל מה. "בוא נדבר על היינות שלנו", הוא אומר, ויש על מה.

 

Chateau Gigognan clos de roi cndp 2006
325 ש"ח, יין לבן למי שלא מכיר, אין ענבי מרסאן ב-CndP, כך שפה היין מבוסס על רוסאן (כ-45%). אגב, קלו דה רואה הוא שמו של כרם שלהם.
מרגישים את העץ נוכח על האף – מינרלי, חמאתי, פרי טוב, נינוח ואלגנטי. 
על החך – היין משתחרר ונפתח אט אט, מציג איזון יפה, פרי מאוד בשל ו(שוב..) אלגנטי, לא בומבסטי. גוף בינוני, סיום ארוך. מרגיש בניחוחות והרוחב קצת כמו שרדונה אך עם פחות עוצמות וריכוז, לצד גוונים אחרים של מנטה, למשל. כמו כל שאטונף לבן – אלה יינות לשתייה מהירה מאוד (שנה-שנתיים מהבציר) או ארוכה מאוד (עשר שנים ומעלה). שטונף לבן לא היה מעולם כוס היין שלי, וגם יין זה לא מצליח להבקיע דרך המסך, אבל זהו יין טוב מסוגו.
ציון: 89
.
 Chateau Gigognan Cotes du Rhone villages Bois des Moines 2005
92 ש"ח
ייאמר מייד – זו תמורה נהדרת לכסף. גרנש, סירה ומורבדרה מציגים פרי בשל ומתובל, אלון משולב היטב, גוף בינוני, מאוזן ונעים, לא מורכב אבל כייפי וקל לשתייה לא מחייבת. או אולי מחייבת משהו טעים ליד, להשלמת החוויה. קררו מעט ושתו בהנאה.
ציון: 87
.
 Chateau Gigognan CndP vigne du regent rouge 2005
189 ש"ח
השאטונף הבסיס של היקב. אף מאוד מבושם. דובדבן שחור ותבלינים. נעים הרמוני ואלגנטי. גוף בינוני מלא, עשיר ורחב, עם סיום ארוך ומורכב.  קצת מעושן, קצת ריחות טאר ועשן. עולם ישן באופי, אבל עם טכנולוגיה מודרנית שמונעת פגמים ושאר מרעין בישין. 70% גרנש, השאר סירה בונים יופי של יין.
ציון: 90
.
Chateau Gigognan Cndp clos du roi rouge 2005
274 ש"ח.
"סינגל ויניארד", ובעצם יש מהכרם הזה שני יינות, אם הבנתי נכון, אחד מגפנים צעירות יותר והוא אינו מיובא ארצה. היין הזה מופק מהגפנים הבוגרות של הכרם, והוא בנוי מ 71% גרנש והשאר סירה. מאוד מעושן ובשרני על האף, מאוד מתובל, והכל עטוף בפרי בשל ומדויק, לרגע לא בלוקבסטר.
גוף בינוני-מלא, יין מאוזן ועשיר, סיום ארוך, מעט אלכוהולי אבל לא נורא (14% מוצהרים, אולי יש טיפה יותר). מעט טאנינים, אבל שוב - לא משהו שמפריע. יכול להתיישן, אבל כמו שסוחרי היין אומרים – למה צריך? אפשר לשתות, מקסימום לחדרר שעה-שעתיים קודם. שאטונף קלאסי.
ציון: 91

.

.יינות Chateau Gigognan
מיובאים לישראל ע"י
חברת ג'יאקונדה.

.

.

.

Chateau Gigognan  Cndp cuvee  cardinalice 2004
הכרות ראשונה עם "המפלצת" המקומית, יין שהתחילו לייצר ביקב "פשוט כי אי אפשר היה אחרת", אומר פרדריק. "החלקה כל כך בולטת באופיה הייחודי שפשוט נאלצנו לעשות ממנה יין עצמאי". היין הזה בנוי תמיד מ-100% גרנאש, הגפנים בנות 60 וכמובן שהענבים מגיעים תמיד מאותה חלקה, ומיוצרת רק חבית פודרה (Foudre) אחת.
2004 היא שנה שנה מעניינת מבחינת חמיצות. זה תמיד עניין בדרום צרפת, בגלל החום, מספר פרדריק, וזה בטח מזכיר לכם עוד אזור בעולם. האף נפתח אט אט ומגלה פטל, ורדים, לצד גוון מעט אדמתי. גוף בינוני, מאוזן מאוד מבחינת המתיקות, הכי אלגנטי מכל מה שטעמנו בהמשך.
ציון: 91

 Chateau Gigognan Cndp cuvee  cardinalice 2005
נתחיל בבשורות הטובות: היין הזה יגיע ארצה, ואם כי קשה לקבוע מחיר לפני עגינת האונייה, אפשר לומר כי הוא יהיה יקר מהקלו דה רואה, אבל בכדי רבע. כך אני למד מהשוואת מחיריו בעולם. אז 2005 הוא בציר מושלם, וזה מורגש מריחרוח ראשון. היין צעיר, משקף את הטרואר, מאוד בשרני, אקספרסיבי, המון פירות יבשים. גוף בינוני,איזון פנומנלי, המתיקות הגרנאשית לא מורגשת כמעט. סיום ארוך ומורכב,  יין מצויין, שווה לחכות לגיורו.
ציון: 93

.
 Chateau Gigognan Cndp cuvee  cardinalice 2006
עדיין לא בשוק, קיבלנו טעימה על חשבון. פחות מרשים כרגע מה-05, אבל אני מוכן לטעום אותו שוב כל חודש, כל שבוע. אף בשרני, אנימלי, ממש סטייק שמונח בכוס. יש גם ריח מנטה, למי שממש לא יכול בלי. גוף מלא, נוכחות טובה, יין מסקרן.
ציון: 91

.
 Chateau Gigognan Cndp cuvee  cardinalice 2007
דוגמת חבית.
מתעורר לאט ומפגין ריחות ורדים, פטל, מאוד מעודן ומטול ריחות בשר. פה מתקתק.
מאופק, תיבול מצויין, הכל מינורי ו-Small Scale בינתיים. עדיין לא מאוזן ומחובר לגמרי. מבחינתי - דוגמא מעניינת שמראה סגנון עקבי ונפח טוב - גם את הבחור הזה אשמח לפגוש בעתיד.

 

לייבסיטי - בניית אתרים