פברואר 2011

"יש לך משהו חדש"? אני חושב שאין יינן או יבואן שאוהב את השאלה הזו.
אלא אם, כמובן, יש לו משהו חדש שהולך להעיף את הראש ולהיות הדבר הבא.

אני חושב שזו כבר מזמן לא הפתעה שיקב דלתון מפתיע כמעט כל שנה עם משהו חדש. רשימה חלקית מהשנים האחרונות: מוסקט, זינפנדל, רוזה, ברברה, עלמה המקסים ואו טו טו עלמה לבן, ובטח שכחתי משהו (גרנאש עתידי?). המצטרף החדש לרשימה הבלתי נגמרת, עליה חתומה הייננית נעמה מועלם, הוא פטיט סירה בסדרת "D" הוותיקה, סדרת הביניים של היקב.

פטיט סירה עלול להיות זן מכאיב לאללה. אבל בידיים של ייננית (ועוד אחת מוכשרת), שלא מנסה לזכות בתואר "הכי גדול שיש", יוצאת מהזן הבומבסטי הזה מפלצת מרוסנת להפליא. כן, זה עדיין "Big Scale" לגמרי, אבל העוצמות לא חורכות את הפה, הטאנינים מתוקים ומשולבים להפליא בבשלות הפרי, ואפילו האלכוהול לא בשמיים (14% בלבד. כן, בלבד). די ברור שיין כזה ימצא את מקומו בחבית אמריקאית (מסורת, שיווק, נגישות חנפנית) שתורמת את שלה בשלל ניחוחות וניל שמשתלבים יפה עם הריחות המרוכזים של הפרי, פרחים וטפנאד. הייתי אומר לנעמה "במקרה הזה הייתי מנסה חבית אירופאית", אבל מכיוון שאני יודע מה תהיה תשובתה (הנזעמת-אך-מוצדקת) - אני נמנע....

הביקורת היחידה - אם אפשר לקרוא לזה ביקורת - נעוצה באובדן הזהות הגלילית המוחלטת שבאה לידי ביטוי ביין הזה. מה לגדרה ולגליל? מצד אחד - אין ברירה, ויקב שרוצה לגדול חייב להביא ענבים טובים מכל מקום שאפשר, והגליל די תקוע מהבחינה הזו. קשה למצוא כרמים חדשים.
מצד שני, עד שיש לנו יקב גלילי "טהור", שעד לאחרונה כל כרמיו היו במרחק רבע שעה גג מהיקב.......

ומצד שלישי, אצל כולם זה כך, אז מה לנו כי נלין.
בשורה התחתונה, זה יין ראוי ל"על האש" הבא שלכם.
ציון: 3.5/5,
תמורה 5.

מילה נוספת - שימו לב לפקק.
נראה מבאס, נכון, אבל זו המילה האחרונה בפקקי שעם. פקק נטול קורקיות לחלוטין.


       
   
   
לייבסיטי - בניית אתרים