מרץ 2009

מבשלת גינס (Guinness) כבר בת 250 !  נכון, התאריך שרירותי משהו, אבל למה להתקטנן. הוא מספיק קרוב ליום ההולדת של הבירה האגדתית, הכהה והמרירה הזו. לא כל אחד אוהב את הסגנון הזה, שנקרא סטאוט (או פורטר, לא ניכנס הפעם לדקויות של קטגוריות ותתי קטגוריות, מי שרוצה מוזמן לקרוא יותר), אבל מי שאוהב - לא מוותר על המורכבות והטעם. קלייה, קפה ושוקולד - אלא האלמנטים הארומטיים המרכזיים בחווית הבירה הזו, שאגב, מוגזת בצורה הרבה פחות אגרסיבית או בולטת מהמקובל בבירות הלאגר הבהירות.

לרגל הארוע החגיגי הזה ארגנו מרכז הבירה "בירדי" של גדי דבירי ומועדון הבירה הישראלי בראשות שגיא קופר תחרות בישול בירות בסגנון סטאוט. החבורה הזו כבר לא ממש רק חוג, ובטח לא תמיד ביתי, כייון שחלקם הגדול כבר מוכר בצורה כזו או אחרת את מהתוצרת. אבל הגודל, הלוקיישן וההפצה הם בהחלט ביתיים, כשרוב המבשלות הן עדיין בשלב ה"גראז'" שלהן, אפילו לא ה"בוטיק".

אז בכל זאת, איפה היה הארוע? מי היו השופטים?
או, זו השאלה שמעניינת יותר מהכל.
תמונה אחת טובה מאלף מילים, ובכל זאת אי אפשר בלי כמה מהללו. התחרות נערכה באשקלון, במגרש הביתי של מב"י, "מבשלות בירה ישראל",היצרנית המקומית של "סטלה ארטואה", "טובורג" וכמובן "קרלסברג". אנשי קרלסברג ארחו עשרות יצרני בירה מתחרים לכאורה, אצלם במגרש הביתי! שימו לב למה שיש למשה קטן, מנכ"ל המבשלה, לומר:
"תחרות? אני לא בטוח שהם מתחרים שלי. לכולנו, קטנים כגדולים, יש מטרה אחת - לקדם את ענף הבירה בישראל. כל אירוע שמוסיף עניין ומציג אנשים ראויים מהתעשיה - לא מהווה בהכרח תחרות לפעילות שלנו ואנחנו נשמח להושיט יד ככל שנדרש". טוב, לא בטוח שהציטוט מילה במילה, אבל זו רוח הדברים. שיתוף פעולה הוא אסטרטגיה שמקדמת את הענף, נקודה. משה קטן? משה גדול !!

ולא  רק זאת. אני יודע כי אנשים טובים מתעשיית היין נמנעו לשפוט בפרס ירדן האחרון בגלל בעיות של אגו. לאו דווקא שלהם, יותר של מעסיקיהם. התבוננו בתמונה הבאה. אני יודע שרוב הקוראים אינם אנשי יין, והפרצופים יהיו לא ממש מוכרים. לא נורא, אני אעזור.

אכן, תמונות קשות. שימו לב.
את בירת ה-"Best in Show", שפטו ארבעה. מימין:
ענת מאיר (מב"י, מנהלת מעבדה), אביחי גרינברג (מב"י, ברומאסטר), גדי גרינבאום (מב"י, טכנולוג ראשי) ודוד הרלינג, הברומאסטר של טמפו (גולדסטאר), המתחרה הגדולה ביותר של מב"י בישראל. שאפו למארחים, שאפו לאורחים.
אני מאחל לתעשיית היין הישראלית שתאמץ את הסטנדרטים של תעשיית הבירה שלנו, ותשכיל להבין כי למרות התחרות והקשיים, לכולם יש מטרה משותפת - למכור יותר יין, יותר טוב, וליותר אנשים.

ואי אפשר בלי לציין את הזוכים.
בתמונה:
משמאל - שגריר אירלנד בישראל, איש נעים ומשעשע, שנתן חסות לערב. לצידו משה קטן - מנכ"ל מב"י, האיש שהבין לעומק שאיחוד כוחות אינו חולשה אלא יתרון. אחריו המנצחים הגדולים של הערב, אנשי בודהא הצוחק", מבשלה יחסית ותיקה שהפעם לקחה מספר נאה של תארים. אני מניח שנזכה לקרוא עליהם לא מעט, ובקרוב, כאן ובעוד מקומות.
לסיום, הנה רשימת הזוכים בערב המקסים והמרגש, ואם בקרוב יזמינו אתכם לפסטיבל בירה כזה או אחר באשקלון - אל תהססו. שווה את הדרך.

מקום ראשון בתחרות כולה - Best in Show, מוטי נגר - מבשלת Moses.

קטגורית סטאוט אתגרי - בישול בירה סטאוט לפי קריטריונים  של גינס .
מקום ראשון - מבשלת Laughing Buddha.

קטגורית סטאוט - בישול בירה סטאוט במגוון הסגנונות הקיימים.
מקום ראשון – מוטי נגר מבשלת Moses
מקום שני – משה מרון מבשלת מבשלת המפלים
מקום שלישי – מבשלת Laughing Buddha

 

קטגוריית פורטר - בישול בירות פורטר.
מקום ראשון – אורי שגיא
מקום שני – מבשלת Laughing Buddha
מקום שלישי – יוחאי קודלר מבשלת הנגב


לייבסיטי - בניית אתרים