דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> ערב תוסס אצל חינאווי.
 
שיא של טעם - בקבוק משובץ קריסטלים.
טעם טוב או רע? שאלה אחרת. 


דצמבר 2006

זה כבר הפך ל"מיני מסורת" - ערב היינות המבעבעים שמארחת חנות "Wine & More" בהרצליה, חנות הדגל של הרשת. מזג אוויר "אירופאי" וגשום קדם את פני האורחים - מעל למאה איש ואשה, שהצטופפו בחנות ובאוהל שהוקם בחזיתה. כמות האנשים מנעה מראש כל אפשרות לאלגנטיות - אבל יין טוב היה, ובשפע, בשפע רב.
נכון שקאווה זה השם החם, נכון שכולנו מחפשים את המציאה - לשלם 100 ש"ח ולקבל תמורה של 500, אבל.... לא תמיד זה עובד.


לא זכור לי ארוע מקומי עם כל כך הרבה שמפניה אמיתית, חיה ותוססת, שהזכירה לכולנו כי ה-Real Deal הוא עדיין צרפתי. לא להכל הגעתי, לא מהכל התרשמתי - ובכל זאת, הנה מבחר המלצות תוססות, כמיטב החובה העיתונאית.

Castell del Real Tesoro, הגפן.
קאווה נחמדה, אף שמרי, פרי לבן ולחם. בעבוע חזק, מתיקות קלה, לחם קלוי גם בפה. מעט מורכב, יין מעניין.
ציון: 85

Freixenet Carta Nevada, אנוטקה.
עוד קאווה, מאחד משני היצרנים הגדולים בספרד. אף בשל, טרופי, אפילו ריחות פריחה ודבש. תסיסה טובה, גם הפה פירותי ומתקתק, חצי יבש, הסיום מרמז שאפילו יותר - גבולי ליין שולחני. יין חנפן, למתחילים או כאפריטיף טוב.
ציון: 84

Domaine ste Michelle Blanc de Noirs, הכרם.
קרוב לשלושים מבעבעים יש לחברת הכרם בפורטפוליו - יפה, ויין זה מגיע ממדינת וושינגטון, USA. צבע ורדרד ומושך, אף עם מעט שמרים ופטל. השמרים מורגשים גם בפה, שהוא כמעט יבש לגמרי, הפרי הבשל נשמר היטב, לצד הלחם. סגנון קלאסי וקשוח יחסית.
ציון: 85

Ayala Rose Majeur
פרי אדום לצד הרבה מנתה ואניס, שמקורם לא ברור לי. פה פשוט יחסית, חמיצות גבוהה, צבע מקסים - והשאר? אם יש לך בריכה פרטית בחצר - הנה שמפניית קיץ הולמת ומרעננת. אין בריכה? בעייה. עברו למשקה הבא.
ציון: 85

Pommery Brut Royal, אנוטקה.
לא רע בכלל. היין הבסיסי של הבית הגדול הזה, סגנון יחסית קליל ופירותי, השמרים פחות בולטים באף, פרי לבן ומעט פטל. 
הפה יחסית פשוט, חמצמץ ורענן, קל משהו, נקי ומעודן.
ציון: 87

 Bollinger Special Cuvee, יבואן - הכרם
אל תלכו רחוק יותר - לא נתקלתי בשמפניה "מסחרית" טובה יותר בארץ, בטח בדרגה זו. אף שמרי וכבד - לא הסגנון שבדרך כלל אהוב עלי, אבל כאן מתווסף תיבול, לחם-בריוש, הכל עטוף בפרי לבן ועשיר - רחב ומהנה. גם הפה רחב ומלא. מלא בועות, מלא פרי, מלא קלייה ותיבול, מלא שמרים - קלאסי, עשיר, ויחד עם זאת אלגנטי.
ציון: 90

 

ובאותה הזדמנות, שני יינות מבעבעים שנשלחו למערכת, נחלצו ללא ציפיות מיוחדות, ו....היו כייף.
Vallis Mareni Ombra Prosecco, יבואן פנסי פוד.
פתחתי את היין בערב שבת, עם הבקבוק הבא לגיבוי, ועוד אחד אדום ישראלי, גיבוי לשניהם. לא היה צורך. רק אחר כך למדתי מעט על היין ועל היצרן - קונספט מקורי של בית אחד (Vallis Mareni), שמפיץ תחתיו מוצרים רבים בתחום האוכל והלייף סטייל בכלל. מעניין אם זה הולך.
היין, כאמור, היה מאוד מהנה. ריחות של פרי לבן עם מעט הדרים וקליפתם, ורמז פרחוני. למרות התוית ה"מאיימת", היין מעט מתקתק, פירותי, מוגז בעדינות יחסית, מאוזן ומהנה. צמד הטועמות הצעירות התכבד גם הוא בהרמת כוס לשנה החדשה, ונהנו עד מאוד. יופי.
ציון: 84

Vallis Mareni Monte Corbino Gregoletto 
עלייה ברמה, קשה לי כרגע למצוא מידע על היין הזה, אבל זה לא עושה אותו פחות טוב או רלוונטי. פחות מתקתק מהקודם, ריח השמרים בולט מעט יותר לצד הפרי הלבן והפרחים. הגוף מעט יותר כבד ומרוכז, והרושם הכללי, שמתחיל בבקבוק, הוא של עלייה קלה ברמה. פרוסקו טוב.
ציון: 86

לאתר החברה:
http://www.vallismareni.it/index.php


לייבסיטי - בניית אתרים