דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> Hugel tokay p.pinot gris Hommage a Jean Hugel 1997
 

יין נעים שההימור להגיש אותו כאפריטיף הוכתר בהצלחה חלקית - המתיקות טיפ טיפה גבוהה מדי, אבל לא נורא. את היין יצרה משפחת הוגל לכבוד יובל ה-50 של ז'אן הוגל בחברה המשפחתית, שהוקמה אי שם במאה ה-17.

סיפור מעניין (שיסופר בהזדמנות חגיגית אחרת) הוא סיפור תרומתו של ז'אן הוגל למיסוד סגנון ה-VT, הבציר המאוחר האלזסי. הסדרה היא מחווה לאיש ולסגנון - אבל אף מילה על הסגנון הבשל והמתקתק של היין אינה מופיעה על התווית. מעצבן כבר אמרתי?

בכל מקרה, מה שכן מופיע על התווית, ליד שנת הבציר, הוא השם "Hugel". המרכאות חשובות במקרה זה, כיוון שנראה שהן מציינות שם של סדרה, לא רק את שם היקב. וזו, מה לעשות, הסדרה הנמוכה של היקב, והיא מופקת מענבי negoce שנקנים מכ-300 מגדלים מקומיים.
במובן מסויים אלזס מסובכת יותר מבורגון. זאת כיוון שסגנון היין אינו ברור תמיד, וגם כיוון ששיטת דרוג הכרמים אינה מקובלת על חלק מהיצרנים, שפשוט מתעלמים ממנה ואינם מציינים דרוג פורמלי על הבקבוקים והתוויות. אז אולי זה המקרה גם כאן? לא ברור, ועל כל פנים הוגל הוא יצרן אמין, ושם שכדאי לזכור.

היין מאוד פרחוני ופירותי, עם ריחות צוף, אפרסק לבן ופרי טרופי, מעט דבש אפילו.
הגוף בינוני, המתיקות קיימת אך לא ברמה של יין קינוח, לטעמי היין יתאים כאפריטיף למרות הכל. בשל, מרוכז אבל לא בומבסטי, מאוזן - החמיצות ברקע, תומכת היטב בפרי הבשל. סיום ארוך ונעים.
ציון: 90

לייבסיטי - בניית אתרים