אוגוסט 2012

חם, כולם עסוקים ולחוצים. בדיוק הזמן לקצת קלילות. יחד עם יינן בכיר (רמז? בוצר קברנה), הצצנו באתר מתתחרה ועלינו על רעיון:
הנה, מייד מגיע אוסף של ארבע ידיעות חדשותיות מרתקות, חלקן אפילו בגדר סקופ.
הבעייה? רק אחת מהן נכונה. שאר השלוש נהגו במוח קודח של סוף אוגוסט.
יש לכם רעיון מנומק איזו מהן היא הנכונה? 
באופן נדיר הכתבה פתוחה לטוקבקים,
 ואם יהיה ים של ניחושים, אני מבטיח אפילו לתת את התשובה הנכונה.

1) בבציר 2010 הוציא ארקדי פפיקיאן, יינן יקב אמפורה, כמה יינות מהממים. לא השתכנעתם? חכו ותטעמו. אבל בציר 2011 היה אפילו טוב יותר, והוא יהיה הבציר השלישי בשיתוף פעולה עם היועץ המוכר ביותר בעולם, מישל רולאן. בשבוע שעבר ביקרנו לסשן קצר של מיון ענבים, ובין היתר שמענו שם את הדיווח הבא:
"בודדנו חלקה קטנה של מרלו, עם מאפייני קרקע מאוד דומים למה שרולאן מכיר מהאחוזות הטובות של סט. אמיליון", מספר מיטיה, איש השיווק של היקב. "כרגע יש לנו שלוש חביות מרלו משם, ובקרוב נבקבק יין, שכנראה יהיה היין הישראלי הראשון שיימכר במחיר ארבע סיפרתי. אבל חשוב לי לציין - חצי מההכנסות תהיינה תרומה למילגות לימודים בענף היין המקומי". מה שטעמנו, בקטנה, השאיר אותנו המומים מהאיכות.

2) שנה למותו של רוגוב, כמעט, ועכשיו מותר לספר כי פה ושם היו לו לרוגוב טעויות בספריו המונומנטליים על יינות ישראל. כל יינן היה לוקח את המהדורה החדשה ובודק בדחילו ורחימו מה קורה בחלקת האלוהים הקטנה שמוקדשת לו. רובם, איך נגיד, מצאו משהו.
להבדיל מרוגוב, יו ג'ונסון מכניס לספר שלו, מופת של קיצור ותמצות, כמה טעויות מכוונות, כסוג של שעשוע בריטי לא ממש מובן. ג'ונסון ממציא כל שנה כמה יקבים לא אמיתיים, ומפרסם כמובן גם רשמי טעימה דמיוניים ליינות שלא נעשו מיקב שלא קיים. "כל מהדורה חדשה אני ממתין לטלפונים של קוראים, שיעדכנו אותי על טעויות שנפלו בספר. עד היום עדיין לא הגיע טלפון אחד", הוא מספר.

 
3) בראיון מרתק שערכתי בשיתוף קולגה עם מנכ"ל משרד התמ"ת, מר שרון קדמי, עלו כמה סיפורים מעניינים. אחד מהם הצליח ממש לרגש. מתברר כי לקראת משחקי המכביה הבאה, בקיץ 2013, יוזמים משרדי התמ"ת והחקלאות חלוקה של יינות ישראלים למשתתפים. כך, בכל חדר יהיה ארגז עם שישה בקבוקי יין ישראלי (ברמות מחיר של כ-75 ש"ח), וכל משתתף יקבל דף הסבר ופותחן ממותג של תעשיית היין הישראלית. "התעשייה והמשרדים הרלוונטיים זיהו את הפוטנציאל האדיר של מיתוג המדינה באמצעות תעשיית היין שלה, שהוא מוצר עם זיהוי היסטורי ומקומי כאחד, וכחלק מקמפיין משותף עם היקבים, נעודד צריכה של יין ישראלי, ונסביר את הקשר המובהק בין יין לסגנון חיים ולבריאות טובה יותר". המכרזים על זהות היינות יוצעו ליקבים מייד אחרי הבציר.
.
4) משבר בעולם היין? תלוי את מי שואלים. BBR, ברי ברוס הלונדונית, מסכמת את 2011 כאחת השנים המוצלחות שלהם אי פעם. "השוק המקומי קצת הוריד ביקושים בעיקר לבורדו", אמר סיימון ברי, יו"ר הקבוצה. "הפיצוי הגיע מהשוק במזרח הרחוק, שגדל בקצב שלא ראינו בשום מקום אחר אי פעם משך 250 שנות הפעילות של החברה". כך, למרות אווירה של משבר ומיתון עולמי, שוק ה-Fine Wine ממשיך לשגשג ולהשיג מחירים ותשואות מוצלחות למשקיעים.

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות: (צפה ב-  תגובות בעמוד זה)
Loading בטעינה...
לייבסיטי - בניית אתרים