אוגוסט 2008

שרגא מצא כמה מציאות בגרמניה, והתכנסנו כדי לבדוק אם הפעם אכלנו לוקש או שאולי נסתפק באוסובוקו (המצויין) שהביא לנו שרגא (כן, אותו אחד. חבר זהב.) נתחיל מהסוף - היינות התגלו כפצצה אחד אחד, במחירים מצויינים ובאיכות חסרת תקדים כמעט. עוד מילה קטנה על הגבינות, שהיו הפעם באחריותנו, ובעיקר על הגרוייר המצוינת.

גרוייר זו גבינה שלטעמי היא הטובה בעולם. נכון, הטעם עשוי להתגלות כדומיננטי מדי עבור יין, רק בקצת, אבל המירקם, הריח, הטעם והחיבור לסלטים ומאכלים אחרים הוא פשוט חסר תחרות. חשבתי שאני יודע הכל על גבינה, עד שקנינו את זו מידידנו היקר רן בוק בחנותו ברמת השרון.הבשורה היא שגרוייר, כמו גבינות רבות אחרות, היא אמנם שם כינוי מקור מוגן, אבל כמו בורגון, ברולו ובורדו - יש הבדלים בין היצרנים השונים. נכון שלפתע זה נשמע כל כך טריוויאלי? ונכון שאין לנו מושג מה קונים וממי?

אז אחרי שחזרתי - ביררתי את שם יצרן הגרוייר המעולה שאכלנו - ושכחתי אותו בין רגע. לא צריך להתאמץ. מספיק לזכור את השם - 27.6, זו שם החנות, ושם תמצאו את הגרוייר (גרסת הרזרב!!) שעושה לכל השאר בית ספר. גם שאר הגבינות ברמה אחת מעל למקובל - אבל זו...... פשוט עושה את הערב.

וליין.

Margaine Special Club 1999
טוב, אני לא אובייקטיבי, אבל זו שמפניה כל כך מקסימה ומקורית שמצליחה לכבוש אותי כל פעם מחדש. 100% שרדונה מאזור שידוע דווקא בפינו נואר שלו, יין בסיס שלא עבר תסיסה מלולקטית - לא החלטה טריוויאלית בשמפן, ודוסאז' נמוך יחית אם כי לא ביחס למה שמקובל בסצינת המגדלים. שתינו את היין בכוסות סוביניון לבן - נכון, הבועות נגמרות מהר, אבל מי יכול להתאפק. מוזגים קצת בכל פעם ונהנים.

 

 

 

 

 

 Olivier leflaive batard montrachet 1990

צבע כהה למדי, קצת מחשיד. האם אכלנו עוד לקרדה בורגונית מפוארת? לא. ממש לא. אף מינרלי עם ריחות שלישוניים קלים, אבל עם המון פרי לבן ובשל, אקזוטי, טרופי כמעט. האף רענן וטרי, מורכב, עשיר ומפתה.

יין בעל גוף מלא, מעט אלכוהולי, מינרליות חוגגת גם על הפה. אינטנסיבי, סיום ארוך, מורכב ומרשים, יין קרוב לשלמות. היין בשיאו ולא נראה שהוא מתכוון לרדת ממנו בשנים הקרובות. קלאסיקה מרגשת.
ציון:  97
 
 Marcel deiss Rotenberg 2004
ערוב של ריזלינג עם פינואים לבנים.
אף מרשים – פטרול, מינרליות, גוון פרחוני-מבושם, טונות של פרי לבןעשיר, אף רחב אבל לא בומבסטי, מושך ומעודן, עוצמתי ואלגנטי יחדיו.
גוף בינוני-מלא, מתקתק, מינרליות מורגשת, גוון אדמתי קליל. יין מורכב, אלגנטי, שעתידו עוד הרבה לפניו. יצרן גדול, יין מצויין.
ציון: 93
 
Angerville volnay clos de Ducs 2000
מי החוצפן שמביא בציר כל כך "פשוט" לטעימה כל כך מורכבת? אולי חלילה זה סתם קמצן? לא זה ולא זה.
תביא יין לא גדול, אמרו לי, וניסיתי, בחיי שניסיתי, אבל לא הצלחתי. אין שנים רעות ממש, כנראה. יש יצרנים רעים, וכאן, בבציר קשה יחסית, קיבלנו יין מענג. אני אומר שוב: מ-ע-נ-ג. ובדיוק בחלון השתיה.
אף מרשים, ישיר ופתוח,רך וסקסי – פרי אדום, קינמון, גוון פרחוני, מורכב ומושך, מבשם את החדר. ברור שאין את הריכוז והעוצמות של בציר גדול, אבל עידון, אלגנטיות והדוניזם - יש בשפע, וזה מספיק כדי להעניק חוויה.
גוף בינוני, פרי בשל, סיום מעט מריר שלא פוגם בחוויה המתקתקה והנעימה. וולנה נפלא לבציר ונפלא בכלל, ואיך אמר לי חבר - אולי עכשיו ההתלהבות המחודשת שלך מאדון מונטי תחזור לפרופורציה? אולי. נבדוק את הוולנה 2000 שלו ונדווח. בינתיים - נשתה אנג'רוויל.
ציון: 91.
 
Giacomo Conterno Barolo 1996
אף אופייני מאוד לזן – פרי אדום ורך, מנטה ואקליפטוס, לא מורכב מדי אבל גם לא רע בכלל..
גוף בינוני, בשל, רך, לא מתוחכם או מורכב מדי אבל בהחלט עם נפח טוב, אחיזה טובה, ומקדם הנאה לא מבוטל. סיום בינוני. אפשר, לא לרוץ לקנות. 
ציון 88

 
Giacosa Bruno Barbaresco riserva Santo Stefano 1982
פרי רענן וצעיר, שחור, המון אקליפטוס, עור צעיר, מנטה, גוון אדמתי קל. אף מקסים, מרתק, צעיר ורענן. איש לא היה מהמר על יין כל כך בוגר.
גוף מלא, אלגנטי, בשל, כמעט מתקתק, טאנינים מעט יבשים, תופסים את הפה בסיום האינסופי באורכו, ואולי הם נקודת החולשה היחידה של היין. איזון משולם בין כל המרכיבים, יין מורכב, ארוך, מרתק, ובאמת למה לחפש דפקטים. להנות מהחיים ולהצטער שנגמר.
ציון: 97
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים