דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> מקבץ.
 

 

 

 

 
ריזלינג מיושן היטב בבית התאילנדי.


לא כל יין ראוי לביקורת מעמיקה, אני מניח שעל כך יש הסכמה, בוודאי אחרי הדיון על ה"יאנג". אותו דין חל על מסעדות - לא כל מסעדה ראויה לדיון אינטלקטואלי ולניתוח הטורטייה או פיסת העוף.

הויכוח הוא עתיק יומין כמעט כמו המסעדה הראשונה. האם מסעדה טובה היא רק "אוכל טוב", או "בראש ובראשונה אוכל טוב", אבל לא רק. לטעמי, ראוי להכליל פרמטרים אחרים בשיפוט. מסעדן איטלקי איתו סעדתי אצל עלי קראוון, שלוש שעות טרם טיסתו חזרה למולדתו, טען כי מדובר במסעדה הגאונית ביותר שראה מימיו. הוא לקח עימו קילו חומוס וקילו מסבחה, כדי להתקין מהם באותו ערב ארוחה לצוות. מצד שני, האם ארוחה אצל מרגרט תייר, בהנחה (הבלתי וודאית, אבל ניחא) שהאוכל טוב, ראויה לתואר ארוחה למופת? על המרפסת המוזנחת, עם השירות הבעייתי, ועם המחירים המנופחים? (לא הייתי שם כמה שנים, אז סליחה מראש אם משהו השתנה מאז).
 
ברוח הזו, הנה מקבץ של כמה ארוחות צנועות, שהתפרשו על פני שבועות אחדים. ארוחות צנועות, ויין גדול אחד, שהלך מצויין דווקא עם אוכל פיקנטי משהו, זה של הבית התאילנדי.

רינה וזכריה, רחוב הכובשים 22 תל אביב.
על הכביש הראשי שתוחם את כרם התימנים מדרום, מצויה אחת מפינות החמד של העיר. השולחנות משותפים עוד הרבה טרם המצאת החומוס, הלחוח טרי והפיתות מעולות, וחילבה (עם לימון) ששווה להגיע רק בשבילה.
מרק רגל, מרק זנב, תבשיל במיה (שבפעם האחרונה קיבלתי את שאריות הסיר - היה מרוכז, עשיר ומלא טעמי אושר. בערך 30 ש"ח למרק, 20 אולי על הבמיה. למהר, לפני שהחורף ייגמר.

צנובר, דיזינגוף 293 תל אביב.
המפעל האחרון שהקים כרובי, לפני שהלך להתבזות במקומות כמו המרינה בהרצליה ודומיהם. המקום כבר לא שלו, אגב, אבל כמה הברקות קולינריות עדייין נשארו בתפריט: הלימונדה הורודה, הצ'יזבורגר בו הגבינה כבר בתערובת הבשר, ובטח יש עוד. מקום נחמד, אם כי ההמבורגרים כבר מזמן לא בשורה הראשונה של מנות העיר, וחבל. גם החומוס פחות נחרץ בטעמיו, ורק הלימונדה שומרת חסד נעורים. צ'יפס סבירים, שהנוער אהב, היתרון הגדול של המקום הוא במיקומו - כמטחווי צעידה מהזוועה שנקראת "נמל תל אביב".

זוזוברה, אריה שנקר 7, הרצליה.
חיקוי למקור הבריטי או שלא, זוזוברה היא אי קטן של יציבות, ואם תרצו אפילו יציבות מבריקה. "עברתם הנה משולחן אחר", אמרה לנו המלצרית, "כי רק ככה אפשר להסביר את העובדה שאין לכם עדיין תפריטים". בינגו. מערכת משומנת שגורמת לי להישאר פעם אחר פעם בפה פעור, שנסגר רק כשהאוכל מגיע (תוך 3 דקות מרגע הישיבה). אין מה לדבר על "ארוחה" במובן של ערב או צהריים רגועים ואינטימיים, אבל עיסקית לזוג (מנה קטנה וגדולה פלוס שתייה לכל אחד) תמורת מאה ש"ח כולל שירות, היא אחת מהארוחות הטובות בהרצליה. עוד קפיצה קטנה לארוחת ערב, שעלתה מעט יותר, הוכיחה כי מדובר באחד התפריטים הכיפיים והלא מחייבים ביותר בעיר. לא המקום ללכת לפני סגירת עסקה חשובה, נכון. אז מה. הנוער, אגב, התמכר לאוכל.

החומוסיה · אוסישקין 9 רמת השרון.
לא נגנוב את ההצגה לשרית ב"על השולחן", אבל בתור חומוסיית הבית - צריך לתת כבוד. חומוס ערבי שמיוצר על ידי אשכנזי 100%, עם refill כמיטב המסורת העכואית. החומוס טרי וחמים, קל ונימוח. כולה חומוס? לא כשטועמים ומתמכרים. שווההההההההה.

Sushi, אחד העם 60 תל אביב.
הרבה לפני כל הסושיות הזולות שהחלו להציף את ישראל, נפתחה המסעדה הזו ע"י זוג מקסים: הוא ישראלי, היא יפנית (וכרגע בחופשת לידה). אין תיחכום, יש טריות זועקת ובוהקת, וכל מה שיש - עשוי היטב. ספייסי טונה מעולה, שיפוד מפתיע של סושי (חם) מטוגן או איך שקוראים לזה שם, תה חופשי - והכל בלי כסף: קומבינציות יפות במחיר של עד 40 ש"ח, פלוס מינוס. שווה תימרון מכל מקום בתל אביב.

בית תאילנדי, בוגרשוב 8 תל אביב. (פינת בן יהודה)
חיכיתי חיכיתי, ציפיתי ציפיתי, ונשאר לי רק לסכם במילותיו של ז'וז'ו, או איך קראו לו: "באים אמא שלי, מה זה החרטא הזה?".
אוקיי, לא רע, לא היה רע. אבל הכתרים שקשרו לראשה של המסעדה התאילנדית הזו, ניראים כל כך מוגזמים ומיותרים, ומערכת הציפיות שבנו לקראות הארוחה הסתמית שם - לא הותירו לה סיכוי ממשי.
אוכל..... איך נגיד, בסדר. בשר בקר צמיגי, סלטים חביבים, מנת עוף שהיתה, טוב, מנת עוף. קינוח נחמד, אבל בסך הכל - מקום שאפשר לעבור דרכו אם נמצאים בסביבה. לא שווה נסיעה מיוחדת, גם לא עיקוף קל. זהו, הוצאתי את זה.

Christoffel-Prum Wehlener Sonnenuhr Auslese 1971
אי אפשר היה לנחש את השנה של היין. טיפה מתקתק, נכון, אבל עדיין רענן וחד כמו ביום הראשון של חייו. פטרול קל, פרי לבן ומינרליות, אבל הסיפור הוא הפרי: חי, בועט, רענן.
כמו הפה. מאוזן בצורה בלתי רגילה (בשביל אאוסלזה, שאמור להיות מתקתק עד מתוק), רענן, רחב, מלא חיות ואנרגיה. חוויה. השתלב בצורה נפלאה עם אוכל מתובל קלות של הבית התאילנדי. הנה, עוד סיבה למה צריך ריזלינג.
ציון: 94

 

לייבסיטי - בניית אתרים