דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> שישי של בורגונדי.
 

 

 

 

ינואר 2007

"שישי בערב, ארוחת ערב, יינות בורגונדי". את השאלה אם אנחנו באים או לא, אין בכלל צורך לשאול. בוודאי שכן, ובוודאי גדול שבעתיים אם את הארוחה מבשלים ערן ואורלי. "תביא מה שבא לך", פסק ערן, "העיקר שיהיה בורגונדי, ורצוי שיהיה לבן".
מזג האוויר הסתדר היטב - חורף, קר, גשום, כמעט סוער. זמן מצוין לאוכל מחמם ומנחם, ומזה היה בשפע.

Billaud-Simon Chablis Grand Cru Les Preuses 1999
לא מהיקבים היותר מוכרים בשבלי, לפחות לא בישראל, אבל יין ששנה אחר שנה נותן תוצאות מעולות. הפוקוס של השוק האמריקאי עוד לא נתון עליו במיוחד, למרות שטנזר ובורגהאונד החלו לסקר אותו מתחילת שנות האלפיים. על כל פנים, היין הזה, משנת 1999, מוכן כרגע לשתייה ונותן כל מה שיש לו, ויש לו הרבה.
פרי בשל, מעט לבן עם ליים ומינרליות טובה ברקע. רענן, מאוזן להפליא, אלגנטי, ארוך. קצת פחות אינטנסיבי מה-clos ששתיתי מתישהוא בשנה שעברה, אבל עדיין מהנה ביותר.
ציון: 91

Drouhin Chambolle Musigny 1er cru 1988
1988 נחשבת שנה טובה, אם כי במקרים רבים הטאנינים אינם נעלמים, והם פשוט נשארים בשעה שהפרי נסוג והולך. היין הזה פוסע בדרך הזו, אם כי בינתיים עוד יש לו מה להציע. פרי אדום ונעים עם ריחות בורגונדי אופיניים של "רצפת יער" וטחב, אחיזה טובה, מעט יבש בסיום, מורכבות מסויימת אם כי ללא נפח יוצא דופן במיוחד. יין נעים.
ציון: 87

Domaine Anne Gros Clos de Vougeot Grand Maupertuis 1996
Clos vougeot, "אגם" הגרנד קרו שכל מומחי היין אוהבים להביא אותו כדוגמא לבעייתייות של בורגונדי. ואכן, הוא בעייתי. עשרות מגדלים, 3-4 סוגי קרקע שמשנים לחלוטין את אופי היין, ולך תדע מה הוא מה. ביין הזה - שני שמות שאמורים לתת חותמת איכות ליין. הראשון - היצרנית, אן גרו. השני - Maupertuis, תת חלקה בכרם הענק, ממוקם ליד גרנד אשזו, במדרון, עוד ערובה לאיכות.
יופי. אבל היין, מה לומר, היה אטום כמו מסיכת אב"כ עם פילטר סתום. נאדה. כלום. אין.

לייבסיטי - בניית אתרים