מרץ 2010

אז מהי העלות האמיתית של קאוות זולות שנמכרות במבצעים כאלה ואחרים במכירות סילבסטר\פורים\ראש השנה וכו'?
בישראל, כדאי לדעת, המחיר הסיטונאי הבסיסי של קאוות זולות הוא כ-15 ש"ח לפני מע"מ. באנגליה הן נמכרות לצרכן במחירים של 3 בעשר (פאונד), די דומה למחיר הזה, רק שכאן הוא סיטונאי....

אין כאן חלילה טענה ליבואנים, כי כפי שנראה מייד העלויות שלהם שונות. לא אחת ניסיתי לגלגל בראשי אחורה את התמחור של המוצרים הללו, ולהבין כמה זה עולה באמת ומה יוצא מזה לצרכן. התוצאות שלי גובלות תמיד באבסורד, אבל מסתבר שדבר דומה קרה ל-Warren Edwardes, שעשה את אותו החישוב, רק באנגלית.

אדוארדס מתחיל את החשבון עם המוצרים שעולים 3.5 פאונד, ונמכרו לקראת הסילבסטר במבצע של 3 בעשר.

זה נותן מחיר של 3.33 פאונד לבקבוק. בניכוי המע"מ המקומי (15%) המחיר הוא 3.04, (טעות קלה אבל לא נורא, או שכן?)

המרווח הקמעונאי של רשתות נע סביב 35% למוצרים זולים במיוחד, אבל אולי בגלל המבצע, תוהה הכותב, המרווח ירד במקצת. או אולי היצרן ישתמש בתקציבי השיווק שלו כדי לסבסד את המחיר ולתת לרשת את המרווח הרצוי לה. בכל מקרה, גם בחישוב שמרני של 25% נותרה עלות של 2.31 פאונד.

רכיב המכס האנגלי עומד על 2.06 פאונד לבקבוק של 750 סמ"ק, הרבה יותר אגב מאשר המכס המקומי למוצרים במחיר הזה, אבל מצד שני בדקתי באתר המכס ולהפתעתי גיליתי כי המכס המקומי המינימלי עומד על 1.06 ש"ח לליטר. גן עדן של ממש. באנגליה, על כל פנים, קיבלנו מחיר של 0.26 פאונד בלבד.

אדוארדס ממשיך. הבה נניח, הוא אומר, שמחיר ההובלה הוא 0.08 פאונד לבקבוק, מחיר דומה אגב למה שמקובל בישראל, אם הקונטיינירים מלאים לגמרי. נשאר 0.18 פאונד. האריזה - בקבוק, קפסולה, תווית וארגז עולים לפחות לפחות 0.17 פאונד, בהנחה שמדובר בכמויות ענק של מיליוני בקבוקים.

נשאר לנו לחשוב כמה עולים הענבים. 0.01 פאונד, פני אחד, או מאית השקל או יורוסנט אחד. זה לא ממש משנה.

אתם מוכנים להוציא אגורה על יין כזה?

 

 

לייבסיטי - בניית אתרים