מאי 2009
כמיטב המסורת בשנים האחרונות וכמחווה ליקבי הבוטיק הישראליים איתם עובדת המסעדה  במהלך כל השנה, מארחת מסעדת קלואליס את פסטיבל יקבי הבוטיק הישראליים, שמתחיל בשבוע בו חל יום העצמאות.
כחלק מפעילות "מועדון היין של קלואליס", מזמינה המסעדה  את לקוחותיה לפגוש באופן אישי את הייננים, להנות מתפריט יינות מיוחד במחירים אטרקטיביים יחד עם תפריט טעימות מגוון ומרשים שהכין ויקטור גלוגר, שף המסעדה, כחלק מחגיגות שבע שנות קיום המוסד - "שבע שנים, שבע מנות".
עד כאן, פלוס מינוס, ציטוט מקומוניקט יחסי הציבור עליו חתום אייל זיו, איש היין של המסעדה ואחד השותפים במוסד שחוגג חצי בר מצווה. השנים מיקצעו את הפסטיבל המרשים הזה, הפקה ייחודית של אנשי קלואליס, והוכחה קטנה היא דיסק העיתונות המפורט שקיבלנו. הוכחה טובה יותר חיכתה לנו בצלחת. מיתון, מבצע, תקראו לזה איך שתרצו, אבל ארוחת טעימות כמו זו שמוגשת בחודש הקרוב תמורת 199 ש"ח היא בהחלט סוג של מציאה. תוסיפו לזה תפריט יין ייעודי בתמחור הגון - וקיבלתם סיבה טובה לצאת מהבית. נכון, הסך הכל לא יוצא זול, אבל התמורה מלאה. בלי קשר ליין - לא כל מי שמגיע חייב להזמין יין ישראלי - הנה התפריט וכמה מילים על רוב היינות שנמכרים במסגרת הפסטיבל.
לא להחמיץ!

 


מועדון היין של קלואליס מארח

תאריכי ערבי היינן
 
05/05 – יקב פלטר – יינן טל פלטר
07/05 – יקב מאור – יינן דני מאור
11/05 – יקב ססלוב – יינן ברי ססלוב
12/05 – יקב קסטל – יינן אלי בן זקן
14/05 – יקב טריו – יינן אורן שקד
18/05 – יקב מרגלית – יינן אסף מרגלית
19/05 – יקב פלם –יינן גולן פלם
21/05 – יקב קלו דה גת – יינן אייל רותם
25/05 – יקב יתיר –יינן ערן גולדווסר
27/05 – יקב סומק – ייננית הילה בן גרא
03/06 – יקב המערה – יינן ששון בן אברהם
04/06 – יקב שאטו גולן – יינן אורי חץ
.
ומילה קצרה על רשימת היין המוצגת. "אנחנו לא מתערבים בשיקולים של היקבים", אומר אייל זיו. "כל יקב מציג את מה שהוא רוצה ובוחר". 
"אני לא נלחם בתחנות רוח", אומר לי אחד הייננים. "הציבור רוצה אדום אז אני נותן לו אדום. עדיף מאשר להכניס יין לבן, להיות מיוחד אבל לא למכור כלום".
"עד עכשיו עבדנו כאן עם הסופריורה", אומר לי גולן פלם. "הבלנד הלבן שלנו הולך מצויין, ויכול היה להתאים, אבל השנה החלטנו לצאת בצעד הצהרתי ולבוא עם הקברנה שלנו, שהוא אחד הטובים בארץ לדעתנו".
כולם צודקים, אבל הלקוח מקבל רשימת יין לא ממש מאוזנת. הידד לאורי חץ על הבחירה ברוזה, ואני תמה היכן המבעבע של פלטר (אולי פחות איכותי מה-T, אבל ראבק - מקורי, נועז ולגמרי בוטיקי), היכן השרדונה או הבלנד הלבנבן והמרענן של קלו דה גת, ויש עוד דוגמאות.
תנסו, ייננים יקרים, תנסו, מי יודע, אולי הקהל הישראלי יפתיע אתכם.
שנה הבאה. הנה כמה מילים על מה שיש, והבהרה - חלק גדול מההחלטה צריכה לנבוע ממוכנות היין לשתייה. בחלק מהמיקרים - בעייה.

 


תמונה קטנה, התפריט - גדול.
לחץ להגדלה.
  
שאטו גולן רוזה 2008:
רוזה מוצק וכבד יחסית, האף רענן וירקרק משהו, כצפוי (קברנה פרנק), עם ריחות תות שדה נעימים. אורי: "הענבים נבצרו בבריקס נמוך יחסית והם מיועדים לרוזה מלכתחילה". אלכוהולי, סיום ארוך, מריר ושמנמן משהו. לא יין רע – שאטו גולן לא מייצר יינות רעים – אבל מעט רחב ויקר בכדי לשמש כרוזה קלאסי. למרות זאת, במחיר של קלואליס ועקב היותו היין הלבן היחיד ברשימה – כדאי להזמין בקבוק אם באים בחבורה.
ציון: 86
 
טריו סיקרט 2007:
אף עמוס בריחות פרי יער, קסיס ועץ, וניל וריחות קלייה מורגשים אך לא דומיננטיים מדי. צריך יותר סבלנות  ופחות אלכוהול שממש מורגש על החניכיים בסיום. בסך הכל יין טוב ו"ישראלי" בגישתו, אבל הפז"מ הקצר עובד במקרה הזה לרעת שלושת השועלים היקרים לבית שקד.
ציון: 87
 
המערה 2005
יין נעים ולא בומבסטי - הוא היה תמיד. הזמן שחלף רכך אותו עוד מעט, ושייף את הפינות הקטנות שעוד היו לו. פרי שחור ומעט אדום, תיבול טוב, אלגנטי ו"סוחב" לכיוון העולם הישן. גם על החך – גוף בינוני, ממלא היטב את הפה, סיום בינוני באורכו, יין מעודן, לא ממש מורכב אבל מספק ומהנה, ומוכן לשתייה.
ציון: 89
 
יתיר – מרלו שירז וקברנה 2005
יין עשיר, רחב ומלא טעמים. המרלו לוקח את הבכורה בבלנד, והדומיננטיות של הקברנה אכן מצטמצמת, אבל העוצמות וה"חום" של האזור שומרים על הבכורה. זה יין עוצמתי, מוחצן, עם ריחות של שוקולד ומוקה, עשיר ורחב, אלכוהולי, ולא ממש מתאים לתפריט האוכל. 
ציון: 88
 
מאור – קברנה מרלו 2004
יחסית מעט מרלו, הענבים לבלנד הגיעו מכרמי שעל וקדמת צבי. החביות ישנות – וזה ניכר על האף. העץ מאוד מתון, כמו גם רמת מיצוי הפרי. תהליך הייצור ארוך יחסית, מתוך תקווה לייצר יינות שיוכלו להתיישן. היין הזה מציג פנים מאוד נעימות, העידון שלו מתאים להפליא למה שמוגש במסעדה. יש עץ, אבל סגנון עולם ישן, עם ריחות פטל ותות, למרות הגיל היין מאוד טרי ורענן, החמיצות מעט גבוהה – יין טוב ומקורי בגישה ובסט הריחות והטעמים שהוא מציע. ההפתעה של הפסטיבל, אבל לא (למעטים) שמכירים את היקב. שווה בדיקה!
ציון: 89
 
מרגלית קברנה סוביניון 2006
אף מעודן יחסית לשנים קודמות ביקב. פרי שחור ובשל אבל לרגע לא בשל מדי, אדמתי מעט, גוף בינוני וסיום בינוני, מעט עץ על האף ובעקיפין גם מורגש בסיום היבש. מורכבות מסוימת. כמיטב המסורת, מרגלית מציע יין  נגיש ומספק שיחזיק היטב עוד כמה שנים.
ציון: 90
 
ססלוב קב"ס רזרבד 2005
השנה האחרונה מבליטה את הפרי על חשבון התיבול, אבל עדיין יש בשפע מזה ומזה. יין עשיר, עדיין טאני מעט, עם המון פרי שחור וליקרי מעט, מורכבות ארומטית טובה אם כי על החך הריכוז מאוד דומיננטי. לא הבחירה הראשונה שלי לקלואליס, היין זקוק לאוכל עשיר יחסית, רצוי מנת בשר שתוכל להתמודד עם העושר והטאנינים.
ציון: 90
 
סומק קריניאן 2004
טעמתי את היין כמה פעמים בשנה האחרונה – קריניאן מקורי, מעודן, שמעביר היטב את חווית הזן. אם בוחרים ביין אדום למסעדת דגים מובילה - זו בחירה מהטובות שאפשר. כללית זהו יין טוב לאוכל שהשתלב אפילו עם מנת הדניס. קצת עיפרון מחודד, פרי טוב, חבית משולבת היטב, מיצוי פרי לא אגרסיבי - יין לאוכל אבל לא רק.
ציון: 88
 
פלם קבס רזרב 2006
לא היין הגדול ביותר של פלם, אבל בהחלט יין טוב וראוי. מעט עיפרון, ברט נוכח (יש כאלה שיגידו נוכח מדי). קברנה טוב וראוי, חמיצות גבוהה תורמת לרעננות, אפשרי גבולי בקונטקסט של הארוחה.
ציון: 88
 
פלטר קב' פרנק T-SELECTION 2006
פרי שחור ובשל,עשבוניות סוביניונית נעימה שמתיישבת היטב על העוצמות של הפרי. יין נקי ומלוטש, עוצמתי, מתקתק משהו בסיום, ארוך ורך יחסית, הסגנון מאוד מודרני ולרגע לא מעודן. יין נהדר - אבל להזדמנות אחרת.
ציון: 90
 
קלו דה גת הראל 2007
הבלנד בורדו של אייל רותם מתאפיין כרגע בטאנינים יבשים וכמעט תוקפניים, מה שאומר שהוא עשוי להיות נפלא בתור השקעה לשלוש שנים קדימה, נניח, אבל כרגע הוא די מבאס את הלוגם ממנו. היינות הלבנים היו עושים עבודה טובה יותר במקרה הנוכחי. לא ממליץ להזמין במסעדה, מאוד ממליץ לקחת הביתה.
ציון: 90
 
קסטל גרנד וין 2006
מככב בגליון מאי של על השולחן, ומככב גם בפסטיבל של קלואליס, בזכות ולא בחסד. גם כאן, אין ויכוח, העץ מאוד נוכח, והיין ירוויח ויתגמל על כל שנייה של סבלנות שתפגינו בשנתיים-שלוש הקרובות. יחד עם זאת, הוא אינו מעניש את מי שחולץ ממנו את הפקק. מופת של איזון ואלגנטיות מקומית.
ציון: 91
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


מאור - היקב הישראלי הכי טוב שאתם לא מכירים?
לייבסיטי - בניית אתרים