דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> רזרב חדשים מדלתון - וגם שיראז ביניהם
 
נובמבר 2006

דלתון שירז רזרב 2004, 120 ש"ח:
את השיראז של דלתון היכרתי ממש מזמן - אולי 3 או אפילו 4 שנים, בתור מרכיב בבלנד של "כנען", הסדרה הבסיסית והמתגמלת של יקב דלתון. קפיצת המדרגה באיכות היין באותה שנה הוסברה ע"י הוספת השירז לבלנד - ואכן, היתה זו חתיכת קפיצת מדרגה. חלפו השנים, ובביקור אחרון ביקב ראיתי את המציאה - לא, לטעום עוד לא נתנו. "היין סגור וטאני, לא ממש מחמיא". חיכיתי.
היום, לעומת זאת, היין כבר מזמין, פתוח ומאוד מהנה. המון פרי שחור באף - דובדבן, מתובל, פלפל שחור, ריבתי, מעט מנטולי, עמוק ומפתה.
גם בפה יש על מה לדבר: גוף מלא, פרי עוצמתי, מרוכז, בשל ועמוק. מתובל, הטאנינים בולטים בעיקר לתוך הסיום - היקב מעיד כי היין מתאים לשמירה ארוכה, מבחינתי הוא נגיש עכשיו ובארבע-חמש השנים הבאות. השאר - חובת ההוכחה עליו. הופעת בכורה מרשימה.
ציון: 89
דלתון מרלו רזרב 2004, 99 ש"ח:
המרלו הוא כבר רזרב לא מעט שנים, אבל נדמה כי מתיחת הפנים שקבלו התוויות עשתה טוב גם למה שבתוך הקנקן. תנו ליין כמה דקות להתפתח בכוס, ותקבלו מרלו אמיתי. הפרי השחור שמגיע בהתחלה מפנה את מקומו לפטל אדום, לא בסגנון של פינו נואר כמובן, אבל בטח לא הפרי השחור של קברנה. טופי פירות, האף מתובל: טבק וקלייה די חזקה, תה ירוק כותב היקב על התווית - בחיי, יש. היין מרגיש מרלו, כאמור, הפרי מאוד שופע, לא ממש חנפן אבל רך ועגול. לדעתי - מהמרלואים הטובים ששיחרר היקב.
ציון: 87דלתון קברנה סוביניון רזרב 2004, 105 ש"ח:
כואב הלב לפתוח שלושה בקבוקים כל כך נהדרים ולהשאיר יותר מחצי. אולי תשיקו אותם לא ביחד? הקברנה הזה ממשיך את הקו של קודמיו ושל היקב בכלל: הפרי במרכז, ועוד פרי, ולקינוח - פרי בשל. וזה בכלל לא רע, אפילו טוב. היין מלוטש ומדויק, עם ריחות הפרי השחורים המוכרים לנו כל כך" שזיף, גרגרי יער, לצד מנתה, וניל ותיבול קל.
הגוף מלא, עשיר מאוד, חצי שעה בכוס ריככה אותו ועיגלה את הטאנינים - קברנה מהטובים שיש לנו, הנאה מלאה לחובבי הסגנון הדלתוני - שהוא אחד מהיינות הכי ישראליים שיש.
ציון: 90.

לייבסיטי - בניית אתרים