דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> חדשות ויינות >> דלתון מחדש. ומחדש. ומחדש.
 


נעמה מועלם, ייננית דלתון

מרץ 2007

אצל חובבי יין רבים מתוייג יקב דלתון כ"יקבי הגולן של הגליל". ההשוואה אינה מופרכת מעיקרה. הראשוניות עומדת לשניהם, זה בגולן וזה בגליל. האיכות, אין מה לומר, גבוהה כאן ושם, וכמו שמוכיחה (שוב) הטעימה הנוכחית, גם בסעיף החדשנות יש ל"בייבי ירדן" מה להציע, ולא מעט.

דלתון הזמין לבית אוריאל מספר גדול של אנשים - לקוחות, עיתונאים וידידים, כדי להתרשם מהרחבת הפורטפוליו. נעמה מועלם, ייננית היקב, הנחתה שני סשנים של טעימות מודרכות להכרות עם היינות. קחו אוויר, והצטרפו לסיור קצר במרתפי יקב דלתון. קורים שם דברים טובים.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


דלתון זינפנדל 2005

 דלתון רוזה 2006
קברנה סוביניון (95%) ומרלו, שנבצרו במיוחד לייצור רוזה, בניגוד לשיטת ה-Bleeding המקובלת יותר (מטעמי חיסכון). היין של דלתון נשמר במכוון מתקתק מעט (8 גר' לליטר, יבש במונחי גרמניה, חצי יבש בישראל). באף מרגישים מעט מי כבישה (כרוב וברוקולי) שנעלמים מהר. פרי אדום, תות שדה ופרחי ורדים. מאוזן, נעים, ידידותי וקליל, נפח טוב וסיום מתקתק עושים חבילה מהנה וחביבה, ללא קצוות חדים.
ציון: 84

דלתון ויונייה רזרב 2006
שנה ראשונה - הצלחה גדולה. האלכוהול מתון יחסית (13.5%), אף פרחוני עם פרי לבן - אפרסק ומשמש, דבש וסוכריות קרמל. גוף בינוני-מלא, חמיצות מאוזנת (רק שליש מהיין עבר מלולקטית), נפח טוב בפה, מאוזן, מרירות אשכולית מתגנבת לסוף. יין מצויין ומתוחכם משהו, שמעלה את רף הציפיות מהזן בארץ.
ציון: 87

דלתון שרדונה רזרב 2006
גם ביין יש אופנות, ואחרי המיאוס הגדול של ABC
(Anything But Chardonnay)y, העניינים נרגעים מעט. הסגנון של הרבה עץ קלוי על פרי בשל מדי הולך ונעלם, ואם כי בדלתון מעולם לא הקצינו את העניינים, הרי שבשעון הסגנוני המחוגים נעים כיום לכיוון "בורגון", פחות "אוסטרליה-ארה"ב". ואם לא הייתי ברור - טוב שכך.
אשכולית ופרי לבן - משמש, כותבת נעמה, אז שיהיה. גוון מינרלי, עץ מינורי ומשולב היטב. גוף בינוני, מאוזן להפליא, ארוך אם כי לא מורכב במיוחד. אלגנטי, ודאי ביחס ליינות קודמים של היקב.
ציון: 88

דלתון ברברה דלתון 2006
הטעימה של על השולחן הוכיחה שזה ברברה שהתחפש לקברנה. סגנון פרקריסטי משהו שכופה את עצמו על הזן. עשוי היטב ברמה הטכנית, אבל בכנות - אפשר לוותר.
ציון: 83

דלתון זינפנדל XXXי 2005
האיקסים מגיעים כיוון שזה יין בסדרה שעוד לא קיימת, ואולי גם לא תתקיים. לא ברור. התווית, לעומת זאת, ברורה ומשדרת יוקרהואלגנטית ומאופקת, ובאמצעי הדלים ניסיתי לצלם אותה במגוון פוזות.
והיין? לא ממש אלגנטי, אבל אני מניח שאין חיה כזו, זינפנדל אלגנטי עם 15.5% אלכוהול. היין פירותי ועשיר, אבל בהחלט לא בסגנון הבלוקבסטר האמריקאי. שזיפים ופטל בשל, וניל וקינמון, וגוון מעושן ובשרני מעל הכל. מורכב ומהנה באף.
גוף מלא, עשיר, עדיין לא מאוזן לגמרי - הסיום יבש והחמיצות גבוהה, בינתיים לפחות. לתת לנוח שנה. יין טוב, תוספת ברוכה ליינות ארה"ק ישראל.
ציון: 87

דלתון עלמה YYYי, 2005
YYY - אלו מתייחסים לשם הסדרה החדשה, שאמורה להתמקם היכן שהוא בין הרזרב לדלתון. שמה ומספר חבריה עדיין אינו ברור, אך היא תורכב מבלנדים שונים, ובמקרה שלנו 65% קברנה סוביניון עם מרלו להשלמה. זהו יין בתהליך, ולמי שהמספרים נראים מוכרים, נציין כי יין העשור של דלתון הורכב באופן דומה, ואזל מהשוק תוך יומיים וחצי. נעמה אינה מכחישה כי יש כאן נסיון לשחזר את ההצלחה, ואכן - זהו (שוב) יין אלגנטי הרבה יותר מיינות הרזרב (המצויינים) של היקב, והוא כמעט ומזכיר עולם ישן, לפחות בריחות. כרגע היין אינו יוצא לשוק - נצטרך להמתין עד ראש השנה. הוא סגור ומאופק, כך שקשה לי לבחון אותו. במשפט אחד: שווה לחכות. במילה אחת: שווה. או לחכות.

אותם הדברים אמורים לגבי צמד היינות הבאים:
דלתון מרלו כרם מירון 2005
דלתון סירה רזרב 2005
הראשון - סינגל ויניארד מרשים שהזמן ירכך ויעדן, מאוד "בזן", שגם כאן מילת המפתח היא סבלנות. עוד לא יצא לשוק.
גם היין השני לא בשוק, והוא למעשה עדיין בחבית. יין מרתק, כש-10% ויונייה מורגשים היטב באף ובפה. לא ברור לי אם הויונייה הוא מאותו בציר או משנה עוקבת, אבל מה זה חשוב לצרכני היין, שיקבלו סירה קלאסי, מתת הזן הצרפתי (שאני אישית אוהב הרבה יותר בתנאי הארץ). סך הכל - שלושה יינות חדשים, ומרתקים ששווה להמתין להם. שאפו ליקב ולייננית.

 

                         

לייבסיטי - בניית אתרים