דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> עמק האלה קברנה פרנק 2004
 

אוקטובר 2006

אין ספק כי ליקבי האלה יש את כל מה שצריך כדי להצליח. כמעט. משקיע אלמוני (כבר לא כ"כ, אבל למה לקלקל), יינן טוב, כרמים אולטרא מטופחים - השאלה היחידה שלגבי נשארת בלתי פתורה היא אם יש להם טרואר מעניין ובשורה אמיתית מול יינות הצפון. התשובה, בינתיים לפחות, אינה חד משמעית.
באחת השבתות האחרונות הזדמנו לאזור. הירידה מנס הרים מערבה, הביתה לשפלה, היתה מרשימה בכל קנה מידה. הואדי שמשמאל מלא כולו כרמים חדשים, מטופחים, לפעמים ברוחב של כמה שורות בלבד, ולמיטב זכרוני רובם ככולם שייכים ליקב האלה. זו רק התחלה, וייקח עוד זמן לגבש אופי וזהות ברורים. הקברנה פרנק שטעמתי מדגים זאת היטב.
יין מאוד עשיר, מאוד פירותי ובשל, דחוס, מתקתק משהו, תוצאה של האלכוהול הגבוה. הריחות גם הם - של פרי שחור, תיבול נעים - זעתר, אמר מישהו, חבית בולטת, וניל מציץ. אבל האופי הזני, הירקרקות העשבונית המצופה, שבולטת בכל כך הרבה יינות ישראליים - דווקא היא אינה ניתנת לאיתור. בטעימה עיוורת אין סיכוי להמר על קברנה פרנק - אולי קב' סוביניון. אז מה אומרים על יין כזה? עשוי היטב, מהנה, הבשלות הפראית אולי תהיה בעתיד סימן ההיכר של האזור - אבל קברנה פרנק אופייני - זה לא. לקריאה נוספת - הקש כאן.
ציון: 85

לייבסיטי - בניית אתרים