דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> קב"ס: גמלא מול תבור מול הר אודם.
 
 

אפריל 2007

הקיץ מגיע, ואיתו היינות הלבנים. הרוזה - יטפטף פה ושם, כאן וב"על השולחן", אבל טעימה מקיפה, כפי שאמרתי, לא מסתמנת השנה. סוביניונים לבנים - גם תורם יגיע, ודי מהר,, גם לכאן וגם למגזין. אבל היי, למרות שהקיץ קורא ללבנים, החדים והחומציים-מרעננים, לא ייפקד מקומם של היינות האדומים, לפחות עד סוף חודש יוני. ואיזה חגיגות מחכות לנו עד סוף יוני: Zepra של האזרח ק., רושפלד, טוטו המשופצת, ומי יודע מה עוד יקרה בחודשיים וצ'ופצ'יק הבאים.

גמלא קברנה סוביניון היה ועודנו אמת המידה של הקברנה הישראלי כולו. גמלא ולא ירדן, בשל הסגנון הזמין והמחיר הנוח. מול הגמלא 2004 התייצבו מתחרים צעירים יחסית, אבל כאלו שכבר הספיקו לצבור מוניטין. המחירים לא זהים, אני מודע לעובדה, אבל ההבדלים אינם דרמטיים. חלצנו פקקים ויצאנו לדרך. יצאתי. סיכומים הרי עושים בסוף.

הר אודם נמרוד קברנה סוביניון 2005 (80 ש"ח)
אין הפתעות. פרי שחור, עץ בולט, מלוטש, פירותי, נפח סביר, עשוי היטב - ותו לא.
ציון: 84

תבור אדמה- קברנה סוביניון בזלת 2005 (63 ש"ח)
גם יין זה מפתח מסורת של הצלחות. פרי שחור, תיבול נעים, עץ משולב היטב, בשל אבל לא רך מדי. גוף בינוני, נפח מעט חסר, אבל שום דבר נורא. טוב בהרבה מסדרת הבסיס. אהבתי, ראוי למחירו.
ציון: 86

יקבי הגולן גמלא קברנה סוביניון 2004 (75 ש"ח)
ריחרחתי. זה גמלא? פרי שחור, ריבתי, בשל, דובדבן שחור, וניל נעים - אבל האף בשל, בשל.
והפה - שונה ממה שזכרתי. הרושם הראשוני פשוט מתוק. אני לא מאמין שיש בעיה של סוכר שיורי ביין - הנתונים הטכניים מאששים זאת. (בריקס בבציר: 25.9; אלכוהול: 14.5%). אבל התחושה בפה - מתוקה וחנפנית, לא הקלאסיקה הגמלאית הרגילה. אני לא מתחבר ליין. "אתה מגזים", פסק דוד לנדאו, שאיתו פתחתי חצי בקבוק נוסף שנרכש בכסף מלא ובתוצאות זהות. "בשל, כן, אבל לא ממש מתוק". תשפטו לבד.
ציון: 85

המנצח שלי, אם זה לא ברור, הוא הבזלת של תבור. הפתעה? לא למי שיטעם. מצב זמני? מבלי להמעיט באיכות של היין מהתבור, הכדור עובר לידיים של הגמלא. ניפגש בשנה הבאה.


לייבסיטי - בניית אתרים