דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> חדשות ויינות >> גוורצטרמינר בגולן - כרוניקה של קליטה מוצלחת
 

 

 

 
גוורצטרמינר ירדן,
יקבי רמת הגולן,
בחנוכה - גרסת 2006

דצמבר 2006
מאת: שלום בלייר.

רבות התלבטנו ביקבי רמת הגולן לפני נטיעת חלקת הגוורצטרמינר הראשונה. בכל זאת, מדובר בזן שמגיע מאזורי אקלים קר. הוא גדל ומצליח באלזס, כמו גם בגרמניה. במקומות אחרים הוא כמעט ואיננו מצוי. והשם, השם הנוראי, שובר השיניים! ובכל זאת, הוחלט לטעת אותו, כדי לגוון במעט את מבחר הזנים הלבנים שלנו.

הוא ניטע לראשונה בשנת 1995. הכרם שנבחר היה זה של קיבוץ אלרום, מהכרמים הגבוהים והקרים שלנו, 1100 מטר מעל פני הים, עם שלגים מדי חורף וקיץ מתון ואף קריר, ודאי במושגים של ישראל. הכרם נקלט יפה והפירות הראשונים נבצרו בשנת 1998. ויקטור החליט להפיק מהענבים יין חצי יבש, (על אף שבאלזס הוא מופיע בעיקר כיין יבש). במהלך השנתונים הראשונים הוא הופץ בבקבוקים אלזסיים בני חצי ליטר.

מדובר ביין נעים וארומטי, בעל ניחוחות פרחוניים לצד פירות טרופיים שונים, ביניהם בולט הליצ'י, ותבלינים (כמתחייב משמו, "המתובל מטרמינר"). יין שלא עבר התיישנות בחביות, ומתאים באופן מושלם למאכלי ים ולדגים מכל הסוגים (גם של מים מתוקים וגם של מי ים). הוא יהווה ליווי מושלם למאכלי בשר קלים, ויספק הנאה כיין קל המוגש קר בערב ישראלי חם, בחצר או על מרפסת.

כצפוי, היו לו קשיי קליטה רבים. מה זה היין הזה? איך מבטאים אותו?המסעדות התקשו להגישו, בתחילה. המלצרים לא יכלו לבטא את השם, ואולי גם הלקוחות התביישו להגות שם לא מוכר. במרכז מבקרים שלנו, אהבו לספר על הגברת שהגיעה וביקשה לרכוש את "האלצהיימר" שלנו... הוא היה לה מאד טעים!

השנים עברו (ולא כל כך הרבה), והיין ניקלט במקומותינו. הוא עבר לבקבוקים רגילים של שלושת רבעי הליטר, ותפס מקום של כבוד בתפריטי יין ובחנויות המקצועיות. אנחנו, מצידנו, המשכנו לטעת בגולן חלקות נוספות של הזן הנחמד הזה. תמיד בחלקות קרות מאד, תמיד בכרמים שבצפון רמת הגולן.

בהמשך, כאשר צוות הייננים חיפש זן ענבים שניתן להפיק ממנו דמוי אייסווין, יין קרח, נפלה שוב הבחירה על זן זה, בגלל העוצמה הארומאטית שלו, ובגלל עושר הטעמים. היום זן הגוורצטרמינר משמש לייצור שני יינות בסדרת ירדן: אחד זני, ואחד "הייטסווין", יין קרחן מתוק, המופיע בחצאי בקבוקים, יין שזכה למעריצים רבים בארץ ובחו"ל וזיכה את היקב בפרסים רבים בתחרויות בינלאומיות.

וראו כמה מצחיק- על אף ששטחי הגוורצטרמינר גדלים, בשנים האחרונות קשה לספק את הביקוש... השנה נעדר היין הזה מהמדפים משך מספר חודשים והוא היה מאד חסר! 
ועכשיו אנו משיקים את הגרסה האחרונה של היין: ירדן גוורצטרמינר 2006.

לחיים!

(הכותב הוא מנכ"ל יקבי רמת הגולן.)

רשמי טעימה שלי מהיין:
לעומת גירסאות קודמות, נראה לי כי היין הנוכחי מעט פחות מתוק. לא, הוא לא יבש, אבל הוא גם לא חצי יבש, לפחות בתחושה, כאמור. היקב אגב מצהיר בדף יינן כי היין חצי יבש, מה שקצת לא מסתדר לי עם בריקס 23 מול אלכוהול של 13%. (פוטנציאל האלכוהול המקסימלי=Brix*0.55).
האף מריח פרי לבן, פרחוני, ליצ'י קליל ותיבול נעים וקליל. הגוף בינוני, פירותי ועשיר, מאוזן, מתיקות קלילה וסיום ארוך. לא יין לשימור, ולפי נתוני היקב הוא גם לא נשאר יותר מדי זמן על המדף. ללא ספק הגוורץ הטוב בישראל.
ציון: 86


לייבסיטי - בניית אתרים