Pierre Gimonnet et Fils "Cuis" 1er Cru Brut, N.V
חדש חדש, רענן וטרי - גירסה שמבוססת על בציר 2006 (76%) והשאר מהשנים 02,04 ומעט 05.   שמפניה צעירה ורעננה,  אבל ללא קצוות חדים מדי.  כמו תמיד, ה"קואי"  של בית ג'ימונה היא שמפניה עם הרבה קסם של שרדונה צעיר ואנרגטי.   הבחירה של תומס קלר  במסעדתו הניו  יורקית,  וגם הבחירה הראשונה של "מול-ים" שלנו להגשה  בכוסות. אפריטיף מצוין, מלווה פנטסטי למנות ראשונות קלות. בלאן דה בלאן קרמי, מעודן וידידותי להפליא.

כתבו עליו:
Wine Spectator 90/100, one of best 12 NV Blanc de blancs
 Stephen Tanzer 90/100:  'I like the nerve of this blanc de blancs bottling
 
 
Pierre Gimonnet et Fils “Fleuron,” 2004 ♥
הוינטייג' הבסיסי של ג'ימונה,  ולמי שתוהה מה עם 2003,  נזכיר כי היקב לא מייצר יין תחת תווית זו כל שנה, אלא בשנים הטובות והמובחרות יותר. הבלנד מכיל השנה 80% ענבי גרנד קרו (39 % מהכפר Cramant, 41% Choilly, היתרה מכרמי כפר הפרמייר קרו Cuis. ברור כי למשפחת ג'ימונה יש מספיק חומר כדי לייצר גרנד קרו אחד או אפילו מונוקרו, אבל דידייה מעדיף את הסינרגיה בין האופי השונה של שלושת הכפרים. "המיץ של קואי נחוץ כדי לעדן את העוצמות ולתת את החותם הייחודי שלנו", אומר דידייה. "יין וינטייג' צריך להציע איזון בין ריכוז, עידון ואלגנטיות, ושלושת המרכיבים, בבלנד הנכון, מביאים את היין למקום הזה". זה אולי מסביר מדוע יש השנה יותר גרנד קרו בבלנד, כיוון ש-2004 הוא בציר של רכות ואלגנטיות, פחות של ריכוז ועוצמה. רמת הדוסאז' ביין היא כ-7 גרם לליטר, פחות ממחצית ממה שמותר ברמת ברוט.

כתבו עליו:
Robert parker 92/100: for the 02 version
 
 
Pierre Gimonnet et Fils “Cuvée Oenophile” Extra Brut 2000
ביקשנו יפה, שמרו לנו בצד עוד מעט בקבוקים מהשמפניה המקסימה הזו. כעת הגיעה זמנם לעשות עלייה. הדוסאז' הנמוך מאוד אופנתי בשמפן, אבל אל תטעו – אין הרבה יינות שמיוצרים ככה, ורק חלקם הקטן באמת מוצלח. הבלנד שונה למדי מזה של הספיישל קלאב: 21% Cramant (חלקן מגפנים בנות 40+), 37% Chouilly (שניהם כזכור גרנד קרו) והיתרה (42%) מגפני Cuis. הריחות השולטים הם של קרמל, שמרים ובצק, אבל מעל הכל מתנשאת הפירותיות של בציר 2000. ה-"Oenophile" הוא יין מאוזן להפליא, ועל החיך מורגשת מליחות קלילה ומרתקת שמתגנבת לקראת הסיום. "כשבעשנים 'על השמרים' מעניקות מבנה וגוף ליין ומרככות את החמיצות", אומר דידייה. חולמים על שאבלי גרנד קרו עם בועות? תשתגעו מהיין הזה.
כתבו עליו:
Stephen Tanzer 93/100: Smells like serious chablis....pretty uncompromising....i love this style 
Pierre Gimonnet et Fils “Special Club” 2000 ♥
אפשר לדבר על בציר 2000 במונחים של מה הוא "לא", אבל חבל לפספס מה הוא "כן". זו מסוג השנים שמגלות את עצמן לאט יחסית, אבל כשזה מגיע – זה זה. רוב הפרי מגיע מהגרנד קרו העוצמתי של Cramant, ומהגפנים הבוגרות (80+). כ-25% מהמיץ מקורו בכפר הפרמייר קרו Cuis, שבאופן מסורתי נתפס אצל אנשי ג'ימונה כאחראי על "רעננות". הספיישל קלאב 2000 הוא יין מורכב, בנוי ליישון אבל מענג מיומו הראשון. כמות הדוסאז' הנמוכה (5 גרם לליטר!) מספרת את כל הסיפור. "7 שנים על השמרים ריככו את היין והפכו אותו למורכב להפליא", אומר דידייה, ואז אין צורך בהרבה סוכר.
כתבו עליו:
Stephen Tanzer  92/100:painfully concentrated, The dry, focused finish boasts excellent purity and length
18,5/20 – Gault & Millau 2009


Pierre Gimonnet Vintage Collection Brut 2002, 1.5L ♥♥
טוב, אין לי דרך אחרת להגיד את זה. לכו על זה! לאלה מביניכם שפיספסו את בציר 2002 המושלם – יש הזדמנות לתיקון. טעמתי את ה-
Fleuron 2002 כמה פעמים, וכל פעם נדהמתי מחדש. היין הזה מדבר באותה שפה, אבל לוקח את הריכוז והמורכבות רמה אחת למעלה. גילן המינימלי של הגפנים כאן הוא 35, רובן בוגרות הרבה יותר. זו שירה של שרדונה גרנד קרו (54% Cramant, 31% Chouilly) עם טיפת Cuis (זוכרים? אלגנטיות ורעננות). בבציר כזה לא צריך הרבה סוכר – הרמה היא כמעט של אקסטרא ברוט, 5 גרם לליטר. לא לפספס.
כתבו עליו:
18/20Cuisine & Vins de France
92/100 - Antonio Galloni for Robert Parker (1999 version).

 

לייבסיטי - בניית אתרים