דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> חדשות ויינות >> אנשי היין >> השושלת של משפחת Gros מבורגונדי.
 
 

משפחת גרו (Gros) מהווה דוגמא לסיבוכיות המקסימה של יינות בורגונדי, שעלולה לייאש את מי שלא ממש מעוניין בלימוד של חלקות, כרמים, שושלות ותתי שושלות. ננסה לעשות סדר בבלגן, ובקיצור.

 Louis Gros שנפטר בשנת 1951, הוריש את כרמי הדומיין, Gros-Renaudot, לצאצאיו: Gustave, Jean, Francois, Colette.

תריסר שנים אח"כ, פרנסואה התחתן והאדמות חולקו בין בני הדור הבא. שם הדומיין חדל מלהתקיים, ותחתיו הופיעו שלושה דומיינים חדשים: Jean Gros שקבל את הקלו דה ריאה, פרנסואה זכה בקלו ווז'ו, גוסטב וקולט הקימו דומיין שנקרא Gros Frere et Soeur, קבלו כרמים בגרנד אשזו ונתח מקלו ווז'ו. חשוב לזכור בנקודה זו כי חלקת המשפחה בכרם רישבורג, גרנד קרו מיוחס, חולקה בין ארבעת האחים. שנים מאוחר יותר, יוותר בנו של ז'אן על חלקו כדי לשמור לעצמו את ה"ריאה" בשלמותו, כמונופול. מסובך?
זה עוד לא נגמר. בשנת 1993, בגלל שיקולי מס, ז'אן גרו מחלק את אדמותיו בין מישל, ברנרד ואן-פרנסואה. אן גרו, ביתו של פרנסואה, החליפה אותו בניהול היקב. Michel Gros נולד כדומיין, Jean Gros נמחק, ומי שהגיע עד הנה - שיעשה את החשבון לבד: כמה דומיינים (יקבים) בשם Gros יש כרגע בבורגונדי?אז ככה:
דומיין Jean gros קיים עד שנת 1995, ומבציר 1996 הפך ל-Michel Gros.
Gros frere et soeur קיים, ומנוהל על ידי אחיו של מישל, ברנרד.
מישל עושה את היין מחלקת רישבורג של אחותו, אן פרנסואה, שנישאה לפרנסואה Parent, יינן ובעל אדמות בעצמו. הרישבורג שלה משווק תחת התווית A.F. Gros.
אן גרו נכנסה לנעלי אביה בשנת 1988. הרישבורג שלה נחשב לטוב מכל השאר (שהם בעצם אותו יין), ומשווק תחת התווית של Anne Gros.

לייבסיטי - בניית אתרים