דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> מרגלית קברנה סוביניון SR 2001
 

 מרגלית SR מודל 2001

יולי 2007

שיאו של חודש יולי מוקדש אצלנו לשנת 2001, השנה בה פרצו הבנות לחיינו. הצטיידות חכמה השאירה לנו כמה שנים טובות לחיות עם יינות משובחים מהבציר. בלב המאגר ניצבים כמה יינות מבורגונדי - אולי 50, כולל הטופ ליין של לרואה ו-DRC, ויינות קינוח מופלאים מסוטרן. בקיצור, יש מצב.

אבל בינתיים, עד שהבורגוניות יגיעו לפירקן, אנחנו צורכים קצת יינות ישראליים. רציתי ללכת על האלרום 2001 אבל שתי השישיות קבורות עמוק מתחת לארגזי יין אחרים. החלופה שנבחרה היתה אמורה להיות לא פחות מרשימה - SR של מרגלית.

אז במילה אחת - אכזבה. בשתיים? אכזבה גדולה.
זה מתחיל כבר כריח - משהו לא מחובר היטב. קסיס בולט, אלכוהול גבוה וחבית חזקה להפליא. ככה בדיוק. שום חיבור בין מרכיבי הארומה. כל מרכיב לחוד, יושבים בכוס ומחכים לאיזה נס שיחבר אותן לכלל יין.
זה לא קורה גם בפה. היין רך וחסר חוט שדרה, בשל מדי, והעץ בולט למרחקים אם כי הטאנינים רכים. אין הרמוניה ואין אלגנטיות, אין עוצמות, אין כיוון. המומחית היתה ראשונה לרמוז לי עם העיניים - קמצן, זה מה שהבאת ליומולדת של הבנות? שאר שותי שישי גם הם הבחינו בפאדיחה: "זה לא זה", הם פסקו פה אחד.
אני חייב לציין כי ה-2000 ששתיתי לפני כחודשיים היה מרשים בהרבה, הרבה יותר. למי שיש - לשתות, או עדיף להביא במתנה למי שיעריך את התווית ולא יתעמק במה שמאחוריה.
ציון: 84

לייבסיטי - בניית אתרים