דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> כתבות שונות >> טוב מוסקטו ד'אסטי בלי שלום, מאשר שלום בלי מוסקטו ד'אסטי?
 

ארומות של פרי טרופי בכמויות.
מוסקטו ד'אסטי 2006 של יקבי רמה"ג.
ארגז, על חשבוני לגדעון לוי, בבקשה.

טוב מוסקטו ד'אסטי בלי שלום, מאשר שלום בלי מוסקטו ד'אסטי?
תלוי את מי שואלים. משה דיין היה אומר "כן" ומתחרט אחרי 15 שנה. גדעון לוי במאמר בעיתון "הארץ", שהתפרסם בערב יום הכיפורים 2006, טוען שלא. הטענה לגיטימית ובהחלט נמצאת בתחום השיח הציבורי, אבל השחרת הפנים שמגיעה לקראת אמצע המאמר נגועה בדמגוגיה זולה ומתחסדת: 
"האם די ביקב מצליח ומפעל מים מינרליים משגשג כדי להצמידנו לאדמה כבושה, שערכה העיקרי הוא גפניה ומימיה הצלולים?"שואל גדעון לוי, שאלה קנטרנית שלשיטתו אינה זקוקה למענה. מצד שני, רווח לי. לפחות הובהר לי מהי הסיבה האמיתית שמונעת ממני להעמיס על האוטו אוהל, שקי שינה וצידנית, לשלב לדרייב ולהגיע עד פריס. ירדן קברנה סוביניון.
אתה יודע מה, תבטל לי את המנוי לעיתון, גדעון. 

ובינתיים, רגע לפני סוכות, הגיע אליי היין הראשון של 2006, גולן מוסקטו של יקבי רמת הגולן. דף המידע לא מפרט מתי נבצרו הענבים, אבל מנסיון של שנים קודמות, זה כנראה קרה בזמן שהטילים עפו באוויר. היין, כרגיל, הוא כייף של יין. זרקתי אותו למקפיא, הדלקתי את המזגן על חימום, וכשכבר לא יכולתי לסבול יותר את הזיעה חלצתי את הפקק - תענוג, איזו הקלה. יין קינוח מתקתק וקליל, אפילו לשתייה שרבית בלתי מחייבת. רענן, תוסס קלות ומעקצץ על הלשון, המון ריחות של פרי טרופי, הדר, פריחה (יסמין??), אבל זה לא יין שצריך לדבר עליו יותר מדי. עם 6% אלכוהול ו"נזק" של 33 ש"ח - צריך רק לשתות, אשר בסוכה.

 

לייבסיטי - בניית אתרים