בחלק השני של הכתבה על אוסטרליה נסקור את היינות שטעמנו. אורי כפתורי כתב הערות טעימה באנגלית, אני תרגמתי כמיטב יכולתי והוספתי מעט מזכרונותי הכתובים, ולפעמים תרמתי קצת חומר רקע על היינות השונים.
בסך הכל - כאמור יופי של טעימה, באיכות היינות ובעיקר במגוון הסגנונות. מחירים - נכון, לא הצלחתי לקבל, המייל לא נענה והאתר של החברה מבולגן בצורה קשה. נשאר רק לנחש... 
 

Koonogua Hills Chardonnay 2010
 

בשל, עשיר, עץ נוכח לצד מינרליות נעימה. די רחוק ומעודן מהשרדונה האוסטרלי של עשור אחורה. רך, נדיב ובסך הכל נעים מאוד.

Yattarna” Chardonnay 2006:

בשל ועם לא מעט עץ. מהז'אנר שבנוי כדי להרשים, אבל לא בהכרח מצליח. סימני הגיל ניכרים בריחות קרמל ואגוזים.

Bin 2 Shiraz-Mourvedre 2008:

יין מאוד מהנה, שמפגין מעט ריבתיות ופלפל לצד מינרליות ועץ משולב יפה. רך ומתמסר, מתיקות קלילה בלבד, עשוי טוב וקל לשתיה.

Bin 128 Coonowara Shiraz 2007:

די תואם לסטראוטיפ האוסטרלי המצופה. די בוגר בטעמים, פלפל ולקריץ על האף, מעט מתוק מדי על החך, מעט קצר בסיום. יין טוב, לא יותר. אבל בעצם כל יינות היקב טובים. המפתיעים והמענגים - בדרך.
 

Bin 389 C. Sauvignon-Shiraz 2006:
 

התיאוריה האוסטרלית טוענת שבשידוך הזה הקב"ס אמור למלא את ה"חור" שיש לפעמים ביינות על טהרת השיראז. פה זה עובד. יין צעיר ורענן, עם ריחות וניל ולקריץ, פרי שחור וקוקוס. גוף מלא, רך ומאוזן, נפח טוב וסיום ארוך. יין מאוד מוצלח וראוי.

Bin 407 C. Sauvignon 2007:

קברנה. אחר כך אוסטרלי. יין מאוד קברנאי, מדויק, ו......מעט משעמם. מעט קסיס, עץ נעים ולא משתלט, רמז לגיל. יין "גדול" ורך, טאנינים מתוקים וחנפניים, עשוי לעילא אבל מה שחסר בו זה מעט אופי.

Magil estate Shiraz 2001:

אנחנו אף פעם לא יודעים אם יין בן עשר הוא מציאה שתפס היבואן בארץ המקור או סחורה שתקועה במחסן ואי אפשר להזיז. זה לא ממש חשוב, במקרה הזה. האף נשלט על ידי ריחות עור ובשר, לצד פרי מצויין. אף מפורט ומעט בוגר. רך ונגיש, פחות דחוס ועשיר מיינות אחרים של היקב. אם תרצו, סוג של קוט רוטי בערבות אוסטרליה, אם כי היין פחות כהה ועשיר באף. יין מרשים, שונה משאר היינות, כייף לשתייה ובאיכות גבוהה.

St. Henri Shiraz 2006:

תווית "נחשבת" למדי שבמקרה הזה לא מספקת לגמרי את הסחורה. שזיפים שחורים, ריחות גופריתיים מעט, והכל נראה מעט עצור ומהודק. מתוק ושמן, אגרסיבי משהו.


 

 

 RWT Shiraz 2004:
 

RWT = Red Winemaking Trial
פרויקט נסיוני, לפחות בתחילתו, שנועד לייצר ין בארוסה אולטימטיבי. בארוסה מוכרת כממלכת השרירים של אוסטרליה, אבל פה הדגש אמור להיות על פרופיל ארומטי וטקסטורות מעניינות, ופחות על עוצמות ודחיסות. הצליח?
כן, אבל אל תצפו לבורגונדי או בורדו. יין בעל מבנה מצוין, עסיסי ו"גדול", מאוד "שירז". פלפלי ומעושן, עם שפע של פרי שגם על החך מציג עושר ושכבות טעם רבות ומורכבות. מלא ועשיר אבל לא כבד. צעיר ורענן, יין מצויין בכל קנה מידה.

Bin 707 C. Sauvignon 2004:

יין רך ובוגר, עם אופי מאוד "קברנאי". טבק, וניל והמון פרי. עגול, מפתה, חלק, חמיצות טובה אך חסר לו מעט עידון כדי להיות גדול באמת. מי שאוהב טעמים עזים - ימצא פה יין כלבבו. ועדיין - יין ברמה גבוהה מאוד.


Grange 2005:
 

גריינג' נחשב, במידה רבה של צדק, לתוית האייקונית של אוסטרליה. גם אם לא תמיד בזכות איכותו האבסולוטית, יהיה זה בגלל מקומו בהיסטוריה של תעשיית היין האוסטרלית. הין שלפנינו, טוב ככל שיהיה, לא מצליח ממש לרגש, בעיקר בגלל מימדיו המפלצתיים למדי. יין שמפגין שרירים על פני אלגנטיות, וניל וריבה, עשן וקלייה. יין מרוכז ועשיר, עם גוף מלא ורכות מתמסרת אבל עם חוט שדרה מוצק. יין מצויין אבל אינטנסיבי מדי בשלב זה של חייו. אולי לעזוב למאתיים שנה?
 לייבסיטי - בניית אתרים