דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> חדשות ויינות >> 3 יינות מסדרת "רקנאטי", בציר 2005
 

נובמבר 2006

סוד קטן.
משך כמה שנים, בעצם עד השנה שעברה, עברתי כמה וכמה רגעים לא נעימים מול אנשי רקנאטי. היינות שלהם, כמעט ללא יוצא מן הכלל, לא "התחברו" לי בפה, ולא הצליחו לעשות לי את זה. בכל פעם, הם היו מנצלים את ההזדמנות לסנוט בי, ככה בקטנה, על חוות הדעת הלא מפרגנות להן זכו יינות היקב במגזין.

לא עוד. היינות של 2004 היו נהדרים, סדרת רקנאטי מודל 2005 לא נופלת מהם, ונותר רק לחכות לרזרבות של 2004, כדי לסגור מעגל. בינתיים, שלושת היינות - מרלו, סירה וקברנה סוביניון עושים עבודה נהדרת, ולטעמי בדיוק בסדר הזה. שלושה יינות לא כבדים, רעננים וצעירים, עם מאפיינים זניים ברורים. אלו יינות שנועדו לשתייה בצעירותם, וללא יותר מדי הרהורים כספיים. 59 ש"ח מחיר רשמי - בוודאי אפשר יהיה למצוא שניים במאה היכנשהו - עושים את טרילוגיית היינות לקנייה מצויינת.

רקנאטי מרלו 2005:
פרי אדום, מלא, עשיר, רך, מעט תיבול. גוף בינוני - מלא, ללא נפילות, ליניארי, כייפי. שווה כל גרוש.
ציון: 86

רקנאטי סירה 2005:
גם כאן, ברור מהו הזן. צבע סגלגל, לצד הפרי הבשל מורגש תיבול עז, פרחוני, סיגליות - רמזים לגיל צעיר של הגפנים - מעט שוקולד ופלפל. גוף מלא, מיצוי פרי טוב, ארוך ונעים. לא מורכב - אבל מהנה ועשיר.
ציון: 85

רקנאטי קברנה סוביניון 2005:
הקברנה הכי טוב שאפשר לעשות מטרואר חסר ייחוד. פרי בשל, שחור, שזיף וקסיס, כל מה שמצופה מקברנה טוב. למי שלא הבין - יופי של יין למי שלא מחפש תיחכום או הוצאות.
ציון: 84

להתראות ברזרב !


לייבסיטי - בניית אתרים