אפריל 2011ברקן קברנה סוביניון סופריור 2003

כשיקבי ברקן השיקו את היין הזה, לפני 5 שנים, הוא היה על גבול הבלתי נגיש, אם כי היו בו הבלחות של פוטנציאל. 200% עץ, להזכירכם.
היום, 7.5 שנים אחרי הבציר, היין רק מתחיל את חייו - והם הולכים להיות מענגים וארוכים. כל מה שהפריע בהשקה נעלם. חמיצות מצוינת, טאנינים עגולים וחלקים, פרי מצוין, עומק, אלגנטיות ומורכבות, ובכלל בכלל בלי רמזים של התיישנות. אחלה יין שבעולם, שנגמר עוד בשלב ה-4 כוסות.

הרי גליל סוביניון לבן 2010

אני שתיתי שמפניה, אני מודה, אבל טעמתי מהיין הזה, שהבאתי במיוחד בשביל הקציצה האפורה הרוטטת. "אלה דגים שחיו בים המלח", אומרת ליאנה בחיוך לנוכח המליחות המעט גבוהה של הגפילטע. כנראה שהפעם "ברח" קצת מלח. אביגיל מפרקת ביסודיות ראש של קרפיון ואוכלת את הלחיים בהנאה. כולה בת 10. למדה את זה מאמא שלה, בטח לא ממני.
היין הזה הולך מצוין עם הדג, מאזן את השמנוניות ומנטרל את המתיקות. הוא הוגש קררררר להפליא, היישר מהמקפיא, והתחמם לאט לאט עד שהגיע המרק המופלא של סבתא מירה. הבקבוק נגמר.

Drouhin C.M. Amoureuses '99

עד עכשיו הקפידו המסובין לשחק על המגרש הכשר, חוץ מהבלחה של שמפניה שלא כולם שתו (יש לנו גם כשרה, אבל מה הכייף...).
"מפתה, סקסי ומאוד ארוך", כתב בורגהאונד על היין (על היין ????) בגליון הראשון של הניוזלטר שלו שהפך להיות האורים והתומים של חובבי בורגונדי. אני בדיוק עושה סדר פסח במרתף ומגלה בו דברים שאני פשוט כבר לא יכול לשתות מרוב שהם יקרים. את זה עוד אפשר, וזה הזמן, וגם השם שמרמז על אהבה בא טוב לפני פסח.
מה להגיד... פינו נואר טוב לא דומה לכלום - בשמפניה כמו גם ביין שולחני. וזה היה טוב. עדיין מלא פרי, עדיין צעיר, עדיין רענן ומלא חיים. ברור שאין לו את העוצמות של הגרנד קרו השכנים (בון מאר ומוזיני), אבל חוץ מזה יש לו הכל, והרבה. מי שמזלזל ביינות הדומיין של דרוהין - שיחשוב שוב. זה היה פשוט יופי של יין להתחיל איתו את האביב, את הקיץ ואפילו את החיים, למי שצריך. 

 

 
לייבסיטי - בניית אתרים