דצמבר 2007

Montecastro 2004, Ribera del duero

בחודש שעבר נחשפתי לתוכניות של הכור האטומי האיראני. הללו היו מונחות להן בנחת בבית ג'יאקונדה, וכדי שהן לא תתעופפנה ברוח הונח עליהן בקבוק. בקבוק פשוט למראה, עם תווית נאה אך נטולת קשקשת מיותרת, משהו מבציר 2004 אבל לא ממש התעמקתי. הצצתי לרגע, והחזרתי את עינני למרכז החדר. טעות גדולה.

"אסור לנו לתת לו לצאת מכאן חי", לחשה רפאלה בבעתה. "זה יהיה הסוף".
"אני נשבע שלא אספר על התוכניות הללו לאף אחד, לעולם, אני נשבע!" אמרתי בפחד, מזיע כמו שלא הזעתי בחיי.
"למי אכפת מהתוכניות הללו", אמרה ענת. "הבעייה היא שראית את הבקבוק הזה. זו יריית הפתיחה שלנו לזירה החדשה אליה אנחנו נכנסות, זירת היינות האדומים, הכבדים, העשירים והחורפיים. אתה יודע שאנחנו אוהבות אותך, אבל לא נוכל לתת לידיעה הזו לצאת מהחדר הזה. אבל יש לי רעיון שאולי יעבוד."

רפאלה המשיכה לכוון את האקדח לראשי, וענת יצאה לחדר הסמוך וחזרה עם בקבוק קטן בידה הימנית. ביד בוטחת היא חלצה  את הפקק מאאוסלזה סקסי ומגודל, ואני, גבר פשוט, הלכתי שבי אחרי ההבטחות של היין המתוק והמפתה, הרחב והעשיר שהציע עולם ומלואו, ושכחתי כהרף עין מהבריון האדום.
עד לרגע שהוא שב והפציע בחיינו, באמצע חודש דצמבר.

תמורת 160 ש"ח מקבלים יין שזכה לציון 94 מאת רוברט פרקר, או אחד משליחיו, לך תדע. סיגליות, בייקון, אוכמניות וליקר פירות שחורים, פה רחב ונקי, עם עוצמות וריכוז ברמות של ריברה מודרני ודוגמא יפה ליין שמצליח להיות עוצמתי ומרוכז אך גם אלגנטי והרמוני בעת ובעונה אחת. אני מאמין שזו תמורה מצויינת לכסף, מיקב חדש ומודרני שעושה צעדים ראשונים בעולם היין - שווה בדיקה!

ג'יאקונדה, 03-6022746.

 

לייבסיטי - בניית אתרים