מרץ 2009

הנה משהו מהיקב הטוב ביותר שאתם לא מכירים. טוב, אולי נסחפתי, אבל יקבי ציון עושים יינות נהדרים בטווח מחירים (25-45 ש"ח) שלא כל כך מעניין את רוב צרכני ביקורות היין. בכל מקרה, שווה לזכור את השם כשחברים מבקשים מאיתנו המלצה ליין "טוב, ושלא יהיה יקר". איך אמרתי למנהלי היקב? אם היה עולה יותר הייתי קונה ארגז.

זו בדיחה שיש בה יותר משמץ של אמת עגמומית. בטעימת הקברנה שתתפרסם באפריל הקרוב במגזין "על השולחן" טעמנו כמה מיינות היקב ובהצלחה לא מבוטלת. אחד היקבים הוותיקים במדינה - כנראה הוותיק בהם - יוצא להילחם על פלחי שוק חדשים, מקומות בהם לא היה בעבר.  אבל ציבור צרכני הפרימיום עדיין לא מכיר את היקב, אולי כי עד היום לא היה לו יין פרימיום אמיתי. אז זהו, שעכשיו יש, ומעניין לראות ולטעום איך ומה ולמה.

קצת על היקב ועל ארוע הטעימה אפשר לקרוא בכתבתו של דני רובין.  לצערי לא הצלחתי למצוא קישור לידיעה שהתפרסמה בעיתון ידיעות אחרונות אודות קרב היחצני"ים הצהבהב שהתחולל סביב תאריך הארוע, אבל מילא. בסופו של יום נשארנו עם ארוע אחד ויין אחד חדש, יין הפרימיום הראשון של יקבי ציון. איך היה?

יקבי ציון, ערמון 2005, 95 ש"ח.
מבט ראשון בתווית - כבר מבשר טובות. התוויות של שלל הסדרות האחרות של היקב, באפור עגמומי ואנכרוניסטי, לא עושות יותר מדי חשק  ובטח שאינן משדרות יוקרה. קריצה אליהן עדיין ניבטת בחלק העליון של התווית - אותו חלק דמוי בול שמחבר גראפית בין הערמון לבין שאר הסדרות. אבל התווית של הערמון כבר משדרת משהו נקי, בוהק ומזמין, בוודאי גם יוקרתי.


הגיע הזמן לטעום את הבלנד (65% קב"ס, 30% מרלו ומעט פטיט סירה).
היין מציג אף נעים ואלגנטי, מאופק יחסית, העץ משולב היטב, לא אגרסיבי מדי (רק חלק מהחביות חדשות). תיבול מעודן, פרי שחור ומעט פטל ותות, בקיצור - אף נעים.
כך גם על החך - הטאנינים משולבים, אך החמיצות מעט גבוהה ולא אינטגרלית. הסיום מעט קצר, ריכוז פרי ברמות נמוכות מהמקובל בארץ (וזו מחמאה מבחינתי). כאן התמורה פחות מבריקה משאר יינות היקב, חובה לציין, אולם זה בהחלט יין ראוי. יקבי ציון  בהחלט ראויים למעקב ולתשומת לב.
ציון: 87

 

 

  
לייבסיטי - בניית אתרים