סיכום ההשקה ביקב צרעה, מאי 2025

ארבעה סיקורים שונים של ארבעה אתרים\כתבים שונים.

1)      תראה, אין לי הרבה מה להגיד לך. אחרי שהיינן שהיה אמון על ברכי התורה הצרפתית, ארמאן ברינייאק, עזב את היקב, היה נראה שאין יותר לאן לעלות. אבל אז חזר לישראל הבחור הזה מקליפורניה, קשישינסקי, ולקח את צרעה למקום גבוה אף יותר, תרתי משמע, אבל אם תרצה להתחכם גם תלתי משמע: המעבר של היקב למקום החדש, ליד הכרם בשורש, וגם ההתרחבות שלו לייצור של 500,000 בקבוקים. אבל בתכלס, צריך להחזיר את ההשקעה. אבל איפה זה ואיפה המקום המקסים והכל כך אותנטי, למטה בקיבוץ. אבל מדהים איך הצליחו לשמור את הרמה ולהפוך לאייקון ברמה עולמית, כשיין הבסיס, מיסטי הילס, זוכה מאתר רוברט פרקר ב-94 נקודות. אבל לך תחשוב מה יהיה כאן עוד עשר שנים. אבל חבל שרוני ג'יימס, שנפטר רק לאחרונה, לא זוכה לראות את זה.


2)      שערוריה, אני אומר לכם, שערוריה. כל מי שעוקב אחרי מה שאני כותב כאן בעשור וחצי האחרונים יודע מייד למה אני מתכוון. כרגע אני אוסף את החומרים, וכשאני אפרסם את המימצאים, תאמינו לי, אין כסא שלא ירעד. כל מה שעשיתי עד היום – השמרים היבשים של יקב קסטיאל, החביות הקלויות של יקב יהלומית, הענבים מחליפי הצבעים של יקב צבעון – זה כאין ואפס לעומת הגילויים בפרשה שתזעזע את עולם היין הישראלי. וזה עוד בלי לדבר על גל החום הנוראי של חודש מאי, 29 מעלות בצל, שלושה ימים רצופים !


3)      ההשקה של יקב צרעה מוצאת אותי מאוד אמביוולנטי. אני מיד מסביר את עצמי. מצד אחד, יין מעולה, יין דגל כמו שצריך להיות. מצד שני, מה זה המחיר הזה. שלא תבינו אותי לא כראוי. אין לי בעייה שיין עולה ככה. זה שוק חופשי. רק אל תחשבו שמישהו מתעלם גם מהצד השני של מה שקרה בהשקה, כי היין החדש עשוי מענב כל כך לא פופולרי, שאני לא יכול למצוא סיבה למה ישלמו על היין הזה. אבל בסך הכל זה מקום טוב באמצע, אז אישית, בשיקלול שני הצדדים, אין לי בעייה עם זה. שהציבור ישפוט.


4)      בתור שגריר זן הפינו נואר הישראלי בעולם, אני מאוד גאה בעובדה שערן פיק כבר משלים בציר חמישי בבורגון, עם כמה יינות גרנד קרו מסחררים, כולל לה טאש ראשון מאז ומעולם שלא מיקב DRC. חוזה העבודה המרשים שהגיע אחרי הפירסום אותו הוא קיבל באתר המוביל בישראל כנראה שהוכיח את עצמו.
טעימת היינות הוכיחה לי שוב כי השימוש בחביות אורן בולגריות לא מספיק נפוץ בישראל, והיינות של היום מוכיחים לאן עוד אפשר להגיע בתעשייה שתאמץ את הכלים המתאימים. בטח תזכרו שכבר כתבנו על זה כמה פעמים בעבר. הגיע גם הזמן להיפרד מהמפיץ, שעשה עבודה מצויינת. אבל חברת הפצה חדשה ודינמית, כמו זו שכתבנו עליה בכתבת השער בחצי שנה האחרונה ברציפות, יכולה לקחת את היקב צעד ענק קדימה. בסך הכל עושים שם עבודה טובה, אבל לא דואגים מספיק לכיסוי עיתונאי רציף, מה שאפשר לסדר בשיחת טלפון קטנה. חבל שככה מזניחים את הפן הכלכלי של הביזנס.5)      בכמה מילים_____קשה לתאר את_______התופעה שנקראת יינות_____יקב צרעה.  הפרי האדום שולט______בשרדונה המאוד אקספרסיבי של______הסוביניון בלאן_______עם כמה הבלחות של ______נגיעות עץ מעודנות______ביין הבסיס.
אי אפשר בלי לציין את העבודה המצויינת של מחלקת הפייסבוק של העיתון, שממציאה כתבות יש מאין.  
 
   
 
לייבסיטי - בניית אתרים