28 ליולי, יום שישי, צהריים. המלחמה בצפון עודנה משתוללת, מצב הרוח לא משהו, אבל ההצגה נמשכת. יקב ויתקין משיק את הקריניאן 2004 שלו, את סדרת התוויות החדשה, ובהזדמנות זו מזמין אותנו לטעימת אורך של ארבעת הבצירים מהקריניאן שלו. רשות הדיבור לאסף פז, יינן ביקב בנימינה ויינן-יועץ ביקב ויתקין.

                                                         קריניאן/ Cariñana /Carignan– מידע כללי :

משפט פתיחה: הקריניאן הינו אחד הזנים שסובל (אולי יותר מכל זן) מבעיית תדמית.

מקור והיסטוריה:

כשמו- מקורו בעיר קריניאנה (Cariñana) הסמוכה לסארגוסה במחוז אראגון בצפ'-מזרח ספרד.
ידוע גם בשם Cariñana או Mazuela בספרד, ,וCarignan- בצרפת לשם הגיע החל מהמאה ה- 12ומאז הפך לזן הנטוע ביותר בכל אזור ה-" "Midi בדרום צרפת. לישראל הגיע הקריניאן בעקבות ההמלצות של מומחי של הברון אדמונד דה רוטשילד שהציעו לטעת זנים מאזורים ים תיכוניים באקלים החם של הארץ. גם בארץ, הקריניאן מהווה, עדיין, כרבע מכמות הענבים הנבצרים. הקריניאן ידוע כזן "דרומי" – המתאים יותר לאזורי גידול חמים עקב ליבלוב והבשלה מאוחרת יחסית שמגבילים את סכויי ההצלחה שלו באקלים קר וגשום. כמו הפינו-נואר, הסנג'יובזה והגרנאש, גם הקריניאן אינו יציב מבחינה גנטית מה שמביא לריבוי קלונים (בצרפת לבדה רשומים 25 קלונים שונים של קריניאן המאושרים לנטיעה ).

תכונות הזן:

הנקודה החשובה ביותר, שממנה נובע הזילזול המקובל בזן: הקריניאן נחשב לזן בעל צימוח חזק ופוריות גבוהה. זה יוצר מצב בו ניתן בקלות להגיע לעומס ייבול של 4 טון לדונם ואף יותר – בו מתקבלים ענבים עם טעמים דלילים, צבע חלש ושילוב של אלכוהול נמוך וחומציות גבוהה כתוצאה מקושי להגיע להבשלה נאותה.
לעומת זאת כאשר נטוע באזורים מתאימים עם משטר גידול קפדני והגבלת יבולים יכול הקריניאן להצטיין ולהפיק יינות עשירים בצבע, טעמים וחומציות טובה בעלי מאפיינים של פרי שחור וכחול בשל, מינרליות ועומק רב המשקפים נאמנה את הטרואר ממנו הגיעו.
הקריניאן, בדומה לזנים נוספים (כמו זינפנדל, גרנאש ואחרים) ידוע כזן "רגיש לגיל", כלומר הסיכוי לקבל חומר גלם איכותי ליצירת יינות גדולים ומרוכזים עולה עם העלייה בגיל הכרם.
מבחינה ייננית הוא לרוב משמש רק כמרכיב בבלנד ומתאים למגוון רב של סגנונות- החל מהתססת אשכולות שלמים(השרייה קרבונית) בסגנון "NUVO", דרך יינות צעירים ופירותיים לשתיה מהירה, ועד ליינות כבדים ועשירים כדוגמת איזור PRIORAT בספרד, כאשר מחוץ לאזור זה רק מעטים מצליחים להשיג תוצאות מרשימות ומובהקות לזן ע"י עבודה מאומצת בכרם וביקב.

הקריניאן בויתקין:

ביקב ויתקין החלטנו לאחר ביצוע בדיקות וניסיונות רבים להגשים את הפוטנציאל הטמון בקריניאן הישראלי ולשים אותו בחוד החנית שלנו.
הלימוד החל באופן תיאורטי דרך ספרות מקצועית, סיור באזור Priorat (בו לדעתנו מגיע זן זה למיצוי יתרונותיו ובמיקרים מסוימים למשלמות ייננית) וכלה בטעימות רבות של יינות מבוססי קריניאן מיצרנים בספרד, צרפת קליפורניה ועוד.
בהמשך עברנו למישור המעשי- ראשית דרך עבודה עם כרמים ותיקים ללא השקיה- דבר המביא להעמקת שורשים, ביצוע דילולי ייבול וטיפולי עלווה מתאימים. מתקבל יבול ממוצע של 400 עד 600 קג' לדונם, של אשכולות דלילים וגרגירים קטנים ומרוכזים.
ביקב, לאחר קליטת הפרי הוא מטופל באמצעים העדינים ביותר : ממשאבה פריסטלטית בקבלת הבציר דרך ערבובים עדינים ככל האפשר במהלך התסיסה וכלה בסחיטה עדינה והפרדת פרקציות הסחיטה השונות על פי אופיין. כל זאת על מנת למצות את מרב הפוטנציאל הגלום בענבים בלי למצות עודף עפיצות ומרירות.
לאחר שיקוע קצר היין עובר תסיסה מאלולקטית וממשיך להתבגר במשך 14-16 חודשים בחביות, גדולות יחסית (לרוב 300 ליטר) המתאימות לזן זה יותר מחביות "בורדולזיות" (בנפח של225 ליטר) רובן מאלון צרפתי,כ- 30% מהן חדשות.
בהמשך נעשה הבלנד בין החביות השונות, חדשות וישנות לבניית היין הסופי. מלבד סינון גס אחד סמוך לבקבוק לא עובר היין כל תהליכי הצללה או סינון.
היין ממשיך את תהליך ההתבגרות בבקבוקים לתקופה של 6-10 חודשים נוספים.החל מבציר 2004 ויתקין קריניאן מורכב מ-100% קריניאן.

לייבסיטי - בניית אתרים