דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> חדשות ויינות >> ויתקין קריניאן 2005
 

 

                

אוקטובר 2007

אם תלחצו מספיק חזק, אני אודה כי היקב הזה חביב עלי יותר מהרבה יקבי בוטיק אחרים בישראל. זו כמובן הפנינה הגדולה מכולן בפורטפוליו הישראלי של המשווקת, חברת "הכרם", ובזכות גדולה.

בזכות שרונה ודורון, בעלי היקב, מופת של עבודה קשה וניהול נכון - שיוקית ומקצועית, בזכות היינן-יועץ, אסף פז, שהבעיה הגדולה לגביו היא להחליט אם הוא יותר נחמד או יותר מוכשר. זה בדיוק המודל שאתה מחפש למצוא ביקב בוטיק: הכל מתחיל בכרם,  נכון, אבל לצד הטרואר הפיסי יש גם טרואר אנושי - וזה של ויתקין הוא מהמרשימים בארץ.

אבל הכל מתגמד ליד היינות. אנשים טובים שעושים יין בינוני - זה לא מעניין. אבל היין של ויתקין הוא הכל חוץ מבינוני. לקחתי את הבקבוק שלי לזוג חברים שסובלים מ-"down" (בלי התסמונת), והיין הצליח לעשות משהו שהרבה דברים אחרים לא הצליחו: להעלות חיוך.

כי זה יופי של יין שמגיע מיופי של אנשים. האיזון הוא החלק המקסים ביין הזה. הפרי השחור השופע והבשל משולב היטב עם העץ. החמיצות כל כך נכונה - ברקע, בלי להטריד כמו בהרבה יינות מהז'אנר. גוון מחמיא של מתיקות ופרי מרוכז, סיום נהדר שמגיע אחרי שהיין ממלא את הפה היטב ובצורה אחידה, והיין נגמר מהר, מהר מדי, כמו כל היינות הטובים באמת. במקרה הזה ציון יקפח את היין. אתם יודעים מה? לי הוא היה שווה 90 באותו הערב. נקודה על כל שקל מהמחיר (יקר? אני לא מתווכח. זה בגללכם, מה אתם מתנפלים כל שנה על יינות היקב??????).

לייבסיטי - בניית אתרים