דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> עוד מ"הכרם": קבוצת Matarromera בארץ, יקב Valdelosfrailes
 

 

 אוקטובר 2006

קבוצת Matarromera מורכבת משישה יקבים, שלושה מהם בריברה דל דוארו, האזור ממנו צמח היקב הספרדי הגדול מכולם, Vega Sicilia. למרות העליבות הכללית של האזור מבחינה תיירותית - התאור הכי מחמיא ששמעתי עליו היה שהוא דומה לעזה, היינות הם סיפור אחר, וטעימה מתוצרת הקבוצה מוכיחה זאת היטב. עוד מיקבי הקבוצה באזור הם Matarromera, Emina,  Renacimiento, הקלקה על שם היקב תוביל לרשמי טעימה מיינותיו.

בהמשך העמוד מסוקרים שני יינות מיקב הקבוצה שבאזור סיגאלס.

 

 

יקב Valdelosfrailes ממוקם באזור Cigales, שנמצא מערבית לריברה. האזור נחשב לאחד מהאזורים ה"אבודים" של ספרד, אותם מקומות שהוזנחו משך השנים, והפכו לספקי יינות מסה נחותים ומשעממים. דוגמא מוכרת יותר לאזור כזה הוא כמובן פריוראט, שרק לפני עשור וחצי החל לפרוח ולעלות לכותרות. היקב נבנה בשנת 1998. שני יינות טעמתי - ושניהם מרשימים מאוד.

 

 Valdelosfrailes – Val Vendimia Selectionada 2002, מחיר 103 ש"ח:
היין עשוי מענבי טינטו דל פאיס, ומעכשיו, ברשותכם, נשתמש בשם המוכר יותר שלו, טמפרניו. האף מאוד פראי, בְּרֵט קליל, בשר חרוך, פרי שחור. הפה ממשיך את הקו - ממלא את הפה, נפח טוב, פירותי ובשל, טאנינים מוצקים, יין מאוד גברי ומוצלח, תימחור אטרקטיבי, שיחד עם הסיום הארוך בפה משאירים טעם נהדר.
ציון: 88

Valdelosfrailes – Val Prestigio 2002, מחיר 149 ש"ח.
מאוד עולם ישן באף, אם כי הרבה פחות חייתי ופראי מאחיו הזול יותר. האף פרחוני, והפרי עדיין בשל, בולט, שחור, עם ניואנסים של קלייה וטבק. הפה ממשיך את ההבטחה של האף - מאוזן, מורכב ומאוזן.
ציון: 90

 

לייבסיטי - בניית אתרים