דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> שנה של התעוררות - (עוד) יינות חדשים מחברת "הכרם".
 

 
סרו אניון קריאנזה - תווית מרשימה, גם היין.

אוקטובר 2006

חברת "הכרם" אולי עושה דברים יפים, אבל היקף הסיקור העיתונאי של פעילותה לוקה בחסר, לא מעט בגלל אדישות לא מובנת שלה כלפי המדיה. ובכל זאת, נראה כי לאחר כמה שנים של סטגנציה, החלו אנשי היין של הכרם, שריאל שני ואייל גת, לאוורר מעט את המדפים ולחדש את הפורטפוליו. כמה מותגים נפלטו מהרשימה, והשבוע הזמין אותי יקיר הפאנל של "על השולחן", עופר פורת, לטעימה פרטית של כמה מותגים  חדשים אותם מתחילה החברה להפיץ.

את הטעימה פתחו צמד יינות מבעבעים ספרדיים - Cava, במחירים של פחות מ-60 ש"ח לצרכן. הקטגוריה של יינות מבעבעים נמצאת בצמיחה עולמית, סיקור מפורט על התופעה כולל רשמי טעימה יובא בקרוב. צמד הקאוות של Xenius מיוצרות ע"י קופרטיב גדול, Covides, והם בהחלט שוות תשומת לב.
יין מעניין מציעה חב' הכרם מאפלסיון Gaillac בדרום מערב צרפת, אולי היין היחיד בארץ מהמחוז. 

Cave de Rabastens Princesse Emilie 2001: מחיר 92 ש"ח.
עשוי מענבי דורא, סירה וברונקול, ערוב בלתי שיגרתי במחוזותינו. המעניין ביין הוא הפער בין האף החם, הבשל והמזמין, שמציע המון פרי שחור, בשרני ומתובל, לבין החיך האולטרא יבש והקשוח. לא יין למתחילים.
ציון: 86

בעוד שליין הצנוע הזה אין הרבה מה להציע כמותג, שני היינות הבאים מגיעים מאזור ריוחה, שם שהוא אחד ממותגי היין החזקים בעולם. למעשה השם ריוחה הרבה יותר חזק משם היקב, אולארה, או משם היין - סרו אניון. 

Olarra Cerro Añón Crianza  2002, מחיר 63 ש"ח.
ריוחה יחסית מודרני ומלוטש. ריחות של פרי אדום - תות ופטל, האדמתיות והעור קיימים ברקע. יין רך, אלגנטי, בסיסי - אבל בכסף הזה, קשה לבקש יותר בריוחה. במילה אחת: ריוחה.
ציון: 84

Olarra Cerro Añón Reserva 2001, מחיר 83 ש"ח.
עליית מדרגה ברורה. כמו קודמו, גם היין הזה בנוי מ-80% טמפרניו. בניגוד לקריאנזה, כאן קשה להגדיר את היין במילה אחת. צריך שתיים: ריוחה מודרני. פרי עשיר וחם, בשל, שוקולד ואלון עדין, מאוד רך בפה, אלגנטי ומאוזן. תמורה טובה.
ציון: 87.

הגראן רזרבה מבציר 1998 הוא יין שקשה מאוד לזהותו כיין ריוחה. הוא בהחלט לא "כוס הריוחה" שלי. נעזוב אותו.

יינות מקבוצת Matarromera הם עוד "עולה חדש" לפורטפוליו של "הכרם".
לקריאה עליהם נא להקיש כאן.


,

 

לייבסיטי - בניית אתרים