הצגת הודעה בפורום יין ואוכל
RSS    חפש הודעות
תיאור הפורום   |   הודעת המנהל/ת   |   חוקי הפורום   |   בהנהלת: fat-guy   ,   fat - guy

ארץ היין בנמל של תל אביב.    [קובץ מצורף: JPG]

מאת:  fat-guy    Sep 16, 2008  ||  06:54

במילה אחת: רוצו
בשתי מילים: רוצו מהר.
בשלוש? רוצו מהר מהר.
טוב, אני מניח שהבנתם את הרעיון.

הפקה מטורפת של יקבי רמת הגולן הביאה את המיטב של היקב לנמל תל אביב, למזח המערבי. לא לדאוג, אי אפשר לפספס את הדגלים והתאורה. למרות חששותי - המקום מאוורר היטב, הצפיפות - לא קיימת ובכל רגע נתון היה אפשר למצוא כסא פנוי ע"מ לשבת מול המים, להתענג על האווירה ה"חוצלארצית" וכן, גם על היין.

איך זה עובד שם?
לצד העיצוב האפקטיבי, שמדגיש את הטרואר ה"רמת גולני", תמצאו שישה בארים שכל אחד מציע משהו אחר. המחיר המקסימלי לפלייט הוא 30 ש"ח שמהווים במקרים רבים מציאה היסטרית לנוכח ההיצע והאיכות.
בתחנה הראשונה (יינות צעירים) אהבתי את הקברנה גולן 2007 - נכון שקררתי מעט את הבקבוק אבל היין פשוט כייפי - עשיר, פירותי, רענן. שווה כל גרוש וכרגיל נותן מה שיינות שעולים גם כפול מתקשים לתת.

תחנה שנייה - מגוון עולמי בראי מקומי - 20 ש"ח לפלייט שכולל ויונייה, סוב' לבן ועוד שני יינות אדומים. לא התעכבתי הפעם.

באר שלישי - שלושת כוכבי השרדונה של היקב , ירדן, אודם וקצרין.

רביעי - הפינוק מתחיל. שני ה"אורטלים" מול מקביליהם מסדרת ירדן. המרלו אורטל המהודק העביר הילוך והפגין פאלאט מדהים בעושרו וברכותו, נטול ירקרקות כמעט לחלוטין - יין מעולה, ממש כמו שאר חבריו לעמדה.

חמש. מכאן היה קשה להזיז אותי, ואני מודה שפה מוקסמו יתרונותי כעיתונאי - פשוט עמדתי שעה ארוכה ושתיתי כל מה שפתחו. ומה שפתחו שם.......והכל קברנה ירדן.
קברנה 1998, קברנה 1999, 2000 במגנום, 2001 במגנום. קצרין 2000, קברנה 2004, 2005 החדש והמקסים, 2003 ואפילו אחד משנת 1995. אני עדיין חושב שפרקר או שליחו סקווירס עשו עוול ליין הזה, ועם תווית של מונדבי הוא היה מקבל ציון גבוה פי כמה. זה יין של 90+, בכל גרסה שתפתחו. כל מה שטעמתי היה חי, רענן, מורכב, עשיר, וכל בציר הציג אופי משלו. ה-2000 בלט מעט מעל החברים הבוגרים יותר, אבל לא להתלונן. 30 ש"ח לפלייט של 3 קברנה ירדן זה מחיר מצחיק. ששב והזכיר לכל מי ששכח - קב"ס ירדן הוא מגה-סטאר של יין.

תחנה אחרונה - שלושת יינות הקינוח של היקב, המוסקטו 2008, כך הבטיחו לי, יוצא רק אחרי ראש השנה, כמה חבל, אבל מילא. מהשלושה שגירגרתי בהנאה בלט ה"הייטסויין", כרגיל הייתי אומר, אבל גם הסמיון האציל לא פיגר בהרבה. צלחת גבינות, בקבוק מים צוננים - החיים נראו יפים וגם העיר המכוערת בישראל הפכה חיננית לפתע. שיחקו אותה, החבר'ה מהגולן, ואם אתם רוצים לקחת המלצה אחת בלבד ממני לשנה שמסתיימת עוד שבועיים - רוצו לנמל. שלישי-רביעי-חמישי ומוצ"ש.

הוסף תגובה
  מסר לכותב/ת   קישור להודעה   הדפסה   שלח לחבר/ה
• 
ארץ היין בנמל של תל אביב.   fat-guy [קובץ מצורף: JPG]  > אתה נמצא כאן
  Sep 16, 2008 | 06:54
• 
לפני כמה חודשים   עידו
  Sep 16, 2008 | 08:38
• 
ציטו לא מדוייק,   fat-guy
  Sep 16, 2008 | 08:48
•