דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> חדשות ויינות >> ירדן הר חרמון אדום 2006
 
 
הר חרמון אדום,
מותג היין החזק במדינה.

אם יש יין אחד שמגיע מיקבי רמת הגולן וזכאי ל"ספיישל" - זהו היין. לא הקברנה סוביניון, לא יינות הכרם יחיד ואפילו לא הקצרין הבומבסטי. הפנומן הגדול של יקבי רמת הגולן הוא מיני סדרת "ירדן הר חרמון", ובעיקר היין האדום.
"מותג היין החזק בארץ", כך מכונה הסדרה, ואפשר להבין מדוע. עוד מימי הרחוקים כמסעדן, הייתי רוכש את היין מחברת שקד, ומתרגז לראות כיצד הרבעון האחרון של השנה מוצא אותי יבש מהטיפה האחרונה של היין. אין. אזל. דבר לא השתנה, וגם כיום היין אוזל, גם אם הכמויות הכפילו ושילשו וריבעו את עצמן מאותם ימים רחוקים. יקבי הגולן מייצרים כ-6 מיליון בקבוקים בשנה - אתם מוזמנים להעריך כמה מהם נושאים את התווית של "ירדן - הר חרמון".
ירדן והר חרמון הן אוקסימורון מושלם. ההחלטה השיווקית הגאונית של הכנסת הבלנד הפשוט תחת כנפי סידרת ירדן האצילה התגלתה כהחלטת היובל של ענף היין הישראלי. למעשה, לא יהיה זה מוגזם לומר כי יקבי רמת הגולן חייבים את השורה התחתונה במאזן להר חרמון. ולא שלא קמו מתחרים ליין. למעשה, אין יקב שלא אימץ איזה הר בארץ ונסה באמצעותו לטפס על החרמון. אולי היו כמה הצלחות, אין לי מושג, אבל אף לא אחת מהן התקרבה לזו של הבלנד הוותיק. הר תבור של בנימינה, יסמין של רקנאטי, כנען של דלתון, זכרון של כרמל, You name it. נאדה. הבלנד (שכיום הוא בורדלזי למשעי, וזה לא היה כך בהתחלה) מהגולן לא מאבד גובה.

3% זה לא סוג של גבינה.

בקרב העוסקים בענף היין אין חולק על מעמדו של היין. טעים או לא, מוצלח או לא - המותג חזק, חזק ומנצח. בינואר 2007 עידכנו יקבי הגולן את מחירי הקטלוג שלהם בשיעור של 3%. אם לדייק, כמעט את כל הקטלוג שלהם. הר חרמון התייקר בשיעור חד של 15%, שמתבטאים ב-5 שקלים על המדף בסופר או בחנות, ובוודאי במשהו כמו 10 ש"ח במסעדות. לא תהיה זו הגזמה לומר כי ענף היין עוקב מקרוב אחרי מה שתעשה התייקרות כל כך חדה למותג. ואגב, הדעה הרווחת היא שדבר לא ישתנה, וכי יקבי הגולן עשו את הצעד המתבקש ביותר, והזרימו כמה מיליוני שקלים טובים ישירות לשורה התחתונה של המאזן. ובכל זאת, נחכה לאוקטובר כדי לבדוק מה קורה עם המלאי. 
הייתי מהראשונים לגלות את הבלנד המצויין של "כנען" לבית דלתון. גם הוא התייקר בין לילה, אחרי ששרת אותי נאמנה כיין הבית. הפסקתי לקנות, והשוק לא התמוטט. להפך, כנראה. אבל הכמויות של החרמון גדולות בהרבה. למעשה, יקבי הגולן מייצרים יותר הר חרמון מאשר "דלתון" מייצרת יינות בכלל. אתם יודעים מה? אולי אפילו יותר מדלתון פלוס בנימינה. אז איך אמר המת לעיוור?
נחיה ונראה.

הר חרמון 2006:
45% מרלו, 40% קברנה סוביניון ו- 15% קברנה פרנק. 
אופי פירותי, אם כי הוא לא ניחן בעוצמות או בריכוז, כמובן. אני מצטט מהקומוניקט, ברשותכם:
"ליין ניחוחות דובדבנים טריים, גרגרי יער, שזיפים, מעט עשבוניות טרייה ותבלינים ארומאטיים. הפירותיות הטרייה המודגשת ביין, יחד עם גוף וטעם מהנה הופכים את ירדן הר חרמון אדום למשקה יום יומי".
חשוב לזכור: היין מאוד פירותי ורענן, אבל הוא גם רך, ובעל גוף קל עד בינוני. הוא נגיש, מאוזן, ידידותי ומלוטש. הבורדו מתבטא רק בבלנד, לא באופי. המשפחה, שתייני שישי בערב, נהנו ממנו, אם כי החלק היותר אינטלקטואלי טען שהיין "קצת פשוט". בכל זאת, נרשמה הנאה כללית.
ציון: 83.

לדף היינן ולפרטים נוספים - אתר בקבוק.

לייבסיטי - בניית אתרים