דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> חדשות ויינות >> Saslove my love.
 


ינואר 2007

אפשר לאהוב את ססלוב - האנשים, היקב והיין, אפשר בהחלט גם לא, אבל אי אפשר להישאר אדישים.
סוף קלישאה. הלאה.

אני אוהב את הלהט של ברי, צעיר בן 60, אני אוהב את הישירות בה הוא מתייחס למקצוע שלו, ואני אוהב את הנסיונות שלו ליצור דברים אחרים - גם כשאני לא ממש את התוצאות (בלאן דה נואר, למשל).
אני שמח לראות את רוני, הבת הבכורה, נכנסת לעסק המשפחתי - בשבילי זהו סימן להתבגרות ענף היין שלנו. שהקונספט של כרם קדיתא בכלל עושה לי את זה - כרם בו נאחזים ומגדלים ענבים שניים מיקבי הבוטיק הראשונים שלנו (השני הוא מרגלית), אנשי העולם החדש כמעט במוצהר, שהבינו שאין תחליף לכרם איכותי בסגנון העולם הישן. השבוע טעמתי שלושה יינות לבית ססלוב, בארוע שהתקיים ב"מסה" לכבוד השקת יין הקברנה רזרב מבציר 2003 המדובר.
במשפט אחד - היין הזה מצטרף לשרשרת מכובדת של הצלחות מהבציר המדובר ביותר מאז בציר 2000. ולחדשות בהרחבה:

ססלוב סוביניון לבן "ניו זילנד" רזרבד 2006
למרות הקונספט הבעייתי שעליו כבר דיברתי בעבר, אפשר לשפוט את היין לגופו. וכיין "נטו" הוא בסדר גמור, אפילו יותר. המון פרי טרופי בשל באף (אננס ובעיקר גויאבה), גוון עשבוני, ואפילו הגוסברי המפורסם של אזור מרלבורו, שבולט בעיקר כשהיין קר. הפה ממשיך את הקו - בשל ופירותי עם חמיצות טובה ואיזון בינה ובין הפרי, אבל נפח בעייתי משהו, היין מרגיש מעט רזה בפה, ולא במובן ה"סוביניוני והחד" של המילה. היין הלך יפה עם מנת קרפצ'יו לוקוס וערמוני מים, שמסתמנים שלהיט אפשרי של 2007.
ציון: 86

ססלוב קברנה סוביניון רזרבד 2003:
פרי שחור, בשל, חבית משולבת היטב, עם טבק וניל ושוקולד. תיבול ולקריץ משלימים חבליה נעימה ומורכבת באף. היין התיישן ב-7(!) סוגים שונים של חביות, ששיעשעו את משפחת ססלוב שבוודאי נהנתה להשוות בין התוצאות השונות, אבל בסוף הכל עורבב לבלנד אחד.
הפה: גוף בינוני - מלא, נפח ואחיזה מצויינים, החבית מאוד מורגשת, כמו החמיצות, אבל אין לי ספק שהכל יתאזן לחבילה הרמונית. ועדיין - לא מעט אנשים ייהנו מהיין גם עתה. השאר כבר מאוזן להפליא. היין יהיה בשיאו עוד שנה שנתיים, ויישמר למשך עוד כמה שנים אחריו. על כל פנים, אחרי האכזבה היחסית  מיין הרזרבד מבציר 2002, אין ספק שחובבי היקב ילקקו שפתיים בהנאה מהקברנה המשובח הזה. נתח פילה מובחר ברוטב יין עם גווני מתיקות ולקריץ השלים את טעמי היין. לטעמי הרוטב היה מתקתק מעט יותר מדי - אבל הייתי בדעת מיעוט. על כל פנים - יופי של יין. (140 ש"ח). דף יינן רשמי (ומעניין) - כאן.
ציון: 90

ססלוב גוורצטרמינר יסמין רזרבד 2004-5:
עוד אחד מהיינות היחודיים של ססלוב, שממש לא אהבתי בעבר, אבל היום נהניתי ממנו עד מאוד. גוון מעט מריר, נכון, אבל השילוב של יין בוגר עם יין צעיר ורענן  - די מצליח, ובונה חבילה מתקתקה, נעימה ורעננה, עם תיחכום מסוים שתורם היין הבוגר. לא משהו ענק, אבל החלט קביל ומהנה, כאמור, בניגוד לחוויה שחוויתי מבקבוק קודם.
ציון: 86

לייבסיטי - בניית אתרים