יקב ג'ימונה הוא אחד מיקבי הבוטיק הגדולים יותר של חבל שמפן, עם כרמים בהיקף של כ-250 דונם. ליקב יש פריסה מרשימה בכמה כפרים חשובים בקוט דה בלנק, וכאן אפשר לטעום את ההבדלים ביניהם אם מגיעים בזמן הנכון, לפני הכנת הבלנדים. השוואה בלתי נמנעת עולה במוחנו - ליקב של בן הדוד, פייר לארמאנדייה, לו יש כרמים בדיוק באותם כפרים. אצל ג'ימונה היבולים גבוהים יותר, ולמרות שהוא יכול לייצר בקלות שמפניות מונוקרו (מכפר יחיד) שחלקן תהיינה גרנד קרו הוא נמנע בכך באדיקות. "היין של Cuis חיוני כדי לקבל את האלגנטיות שאני מחפש בשמפניה", טוען דידייה. "אל תשכח, לבולינג'ר יש 250 דונם של שרדונה בכפר, וכשאתה טועם בולינג'ר – אתה טועם שרדונה של Cuis".
Pierre Gimonnet במספרים:
שטח כרמים: 250 דונם.
תיבות בשנה: 17,900
קרקע: גיר
זנים: 98% שרדונה, 2% פינו נואר.
אפשר להביט על זה אחרת. זהו בדיוק הפן האנושי של הטרואר, טוען טרי ט'יס, היבואן האמריקאי של ג'ימונה ושל יצרני בוטיק אחרים. לשיטתו מתקיימים שני טרוארים שונים: הגיאולוגי (שהוא הראשוני) והאנושי, ורק השילוב של שניהם יוצר את תמונתו הסופית של היין. השמפניות של Gimonnetמבטאות היטב את ההעדפות שלו כיינן ויצרן, אבל בבסיסן עומד שילוב מרהיב ואפילו אמנותי של אופי המיץ מהכפרים הספציפיים, והם אחראים לתמונת הטעם הסופית של השמפניות.
"היבול לדונם כמספר בפני עצמו הוא חסר משמעות", טוען באוזנינו דידייה. צפיפות הנטיעה, גיל הגפנים, ואפילו אופי השנה הספציפית חשובים הרבה יותר מאשר הכמות לדונם כפרמטר לאיכות חומר הגלם. העיתונאים, טוען דידייה, פשוט אינם מבינים את הנושא הזה לעומק. ביקב Gimonnet, צריך לדעת, אין יומרה להציג יבולים נמוכים, אם כי הממוצע נמוך מהמקובל באזור."יבולים נמוכים מייצרים יינות מרוכזים, כמו רוטב שצומצם שעות על הלהבה", טוען דידייה. הם יוצרים יינות שמרגישים כמו "חורים שחורים" של עוצמה ששום טעם אינו יכול לחדור בעדם. כאשר טועמים את היינות של Gimonnet מבינים כי אין מה לחשוש מיינות דלים. נהפוך הוא. היינות כולם פירותיים להפליא (כולל ה-Oenophile  

 

שמתהדר באפס אחוזי דוסאז'), אלגנטיים ביותר, ישירים ומרתקים. הם אינם מסתירים דבר. הם "שקופים" בדיוק כמו שדידייה מתאר אותם, בדיוק כמו שדידייה מייצר אותם, בדיוק כמו דידייה האדם. אני תמה האם לא יהיה זה חכם לנצל את המחירים המטורפים, למכור את הקרקע ולממש 25 מיליון יורו ולפרוש לחיים שכולנו רק יכולים לחלום עליהם."את הכרמים הללו קיבלתי מאבי, ואני מקווה שילדי ימשיכו את הדרך", עונה דידייה. "לכסף אין הרבה משמעות, ולשמפניה שאני מייצר – יש, והרבה". תשובה דומה שמענו גם אצל Chiquet, ואנחנו אוהבים אותה. גם אתם תאהבו אותה כשתטעמו את היינות המופלאים שמייצר היקב ותודו כמוני למשפחת Gimonnet על כך שהמיץ הנפלא הזה אינו אובד במרחבים האינסופיים של עולמות הנגוסיאנט.

היינות של Gimonnet מייצגים את טעם "העיר הגדולה" בצורה טובה ביותר. אלו יינות אנרגטיים, מלאי חיים, בוהקים מנקיון. הם מבליטים אלגנטיות משיית שהיא זו שמגדירה את חווית השמפניה עבור חובבי יין רבים. אפשר למצוא אותם בכוס במסעדת Arpege, פריס, אצל תומס קלר ב-Per Ce הניו יורק וגם אצלנו, ב"מול-ים" הקלאסית.

ישנה סיבה לכך שבכל רשימה של יצרני הבוטיק הטובים ביותר בשמפיין – יככב שמו של יקב Gimonnet. ישנן כ-200,000 סיבות חדשות כאלו מדי שנה. המחירים פנומנליים ביחס לאיכות, ומהיינות הללו קשה – אי אפשר, בעצם – להתאכזב.

לייבסיטי - בניית אתרים