שמפניה לארמנדייה ברנייה

 

 שמפניית מגדלים אינה טובה בהכרח משמפניה מבית  Moët, נניח, רק בגלל שהיא מגיעה מבית קטן יותר. חובבי היין מחפשים את שמפניות המגדלים הטובות מסיבה עיקרית אחת: הן יודעות להעביר חוויה של טרואר - מקום, כרם ואדםבאמצעות בקבוק יין. אין ספק שהשמפניות של פייר וסופי לארמנדייה הן הכי "טרואר" שאפשר. שמפניות מגדלים טובות הן בראש ובראשונה משקאות שבבסיסן עומד יין ראוי לדיון, ואין מנוס מלחזור לקלישאה הנכונה מכולן – יין טוב מתחיל בכרם. בבסיס ההצלחה של בית לארמנדייה ברנייה

 

Larmandier-Bernier במספרים:
שטח כרמים:150 דונם.
תיבות בשנה: 9,500
קרקע: גיר
זנים: 85% שרדונה, 15% פינו נואר

 

ניצבת כורמות ללא פשרות שמניבה יבולים נמוכים בכל קנה מידה, בוודאי ככל שאמורים הדברים בשמפן. "אנחנו מגדלים ענבים, מהם אנחנו מכינים יין וממנו עושים שמפניה", אומר פייר לארמנדייה ומסכם את התפיסה כולה במשפט אחד.  
השנה האחרונה ביססה את מעמדו של הבית
 הקטן מהכפר Vertus
 כאחד מבתי השמפניה הייחודיים והמקוריים של האזור.

 Larmandier- Bernier

 

 הביקורת העולמית מתחילה לסקר את העילית של שמפן, הן בגלל השוק האמריקאי שנפתח לפני היינות הללו, אבל בעיקר כיוון שחילחלה ההכרה שיש כאן "חומר" עיתונאי ויינני משובח, מהסוג שמדבר לחובבי יין ולא רק לחובבי מותגים. בשמפן האיכותית מתקיים שילוב מרתק בין כורמות מובחנת בסגנון בורגון לצד אפשרויות העירבוב המרתקות של אחוזות בורדו. על הסקאלה הזו השמפניות של לארמנדייה נוטות לכיוון הבורגוני: רוב של שרדונה לצד כמה ביקבוקי "כרם יחיד", תופעה נדירה יחסית באזור. כל יינות הבסיס תוססים עם שמרים טבעיים, הם כולם עוברים תסיסה מאלולקטית ספונטנית וחלקם עושים זאת בחביות עץ גדולות של 1000 ליטר.

בשוק ממותג כמו שוק השמפניה מושגים מעורפלים כמו "סגנון הבית" מתבטאים לעיתים קרובות מדי בכמות אדירה של דוסאז' שממסך טעמים ומחפה על פגמים. אצל סופי ופייר כמעט ואין דוסאז', כי אין מה להסתיר אלא רק להבליט. השמפניה של משפחת לארמנדייה מבליטה כורמות מוקפדת שמניבה ענבים מצויינים, משקפת את הטרואר המוצלח ואת הכישרון לרקוח מהללו שמפניות בלתי נשכחות. הסגנון הלא מתפשר מוביל כמה אנשים לחשוב שאלו שמפניות ל"מבינים" בלבד. אין טעות גדולה מזו. אלו שמפניות ממוקדות, מענגות וטהורות להפליא שמעלות חיוך של הנאה מהרגע הראשון.
לא להחמיץ, גם לא את יינות הבסיס.


עשבייה גבוהה מימין, אדמה חשופה משמאל. הכרם של פייר וכרם שכן.

היינות של  LARMANDIER - BERNIER

לייבסיטי - בניית אתרים