אורי חץ (שאטו גולן) על Larmandier-Bernier Cramant v.v. 2004
פתחנו איזה ערב בבית ומייד עם המזיגה מילא את החדר ריח משובב נחיריים שחיוך גדול ודבילי מאוד נמרח לי על הפנים. ריח רך ומנחם כזה של לחם, של תפוחים אפויים, של סדינים רכים. שתיתי ושוב נוכחתי ששמפניה טעימה זה הכי קרוב לטעים שיין יכול להיות. באמת אחת הטעימות. מין מוס עוגיות ותפוחים נהדר שכזה. קצת כמו שילוב של העושר המסותת של דומפי ושל הפירותיות העולצת של שיקה. יאמי!

כל מילה מיותרת. בית קטן, שמפניה ענקית.
שגיא קופר ב-Ynet על השמפניות של Jean Lallement.
כאן.

Bakbuk home page מבוא לעולם השמפניה האמיתית ומבט על "שיטת השקשוקה" של אזור היין האריסטוקרטי ביותר בעולם, מגיש לנו שגיא קופר באתר "בקבוק".
אחרי מבוא מעניין ומקורי נכיר מקרוב את סופי ופייר לארמנדייה מבית השמפניה לארמנדייה-ברנייה, אחד הבתים המקוריים והמרתקים בעולם הבועות הקסומות. הכל - כאן.
          רפי סיטון יצא לביקור מקיף בחבל שמםניה, לבקר קצת מהגדולים ולהתרשם מכמה מהמגדלים הבולטים באזור. את הקולות, הריחות, הטעמים והאנשים הוא תעד בכתבה שפורסמה במגזין "יין וגורמה" כמו גם באתר "סומלייה".
nrg מעריב רועי יניב, ג'וניור, התאהב בוילמאר במבט ראשון, שני, ואפילו שלישי. כאן הוא מספר על הגרנד רזרב, שמפניית הבסיס של היקב. שמפניה ללא תחרות.
לכתבה המלאה
Bakbuk home page שגיא קופר לוקח מחשבון ליד ובודק כמה עולות לכם שמפניות מגדלים, שמפניות "רגילות", ומה ההפרשים בין המחירים בארץ ובעולם.
המסקנה?
כל המחירים של בוטיק דה שמפן נמוכים מהמחירים המקובלים בעולם. ועוד לא דיברנו על האיכות.
לכתבה המלאה

nrg מעריב

חיליק גורפינקל כותב ב"מעריב" על שמפניה, טרואר, על הקשר ביניהן ועל העובדה המפתיעה ששמפניה שותים גם כשאין סיבה רישמית למסיבה. הוא קצת יורד עלי, קצת מחבק ובעיקר - נהנה מכל טיפה של שמפניה. סליחה, של טרואר.
לקריאה - כאן 

אתר sommelier מארח כותבים טובים יותר או מעניינים פחות, אבל אחד הבולטים שבהם הוא אורי כפתורי - סומלייה שהפך ליבואן אדם מלא תשוקה אמיתית ליין ולכל מה שקשור לענבים. הנה רשמי טעימה שלו לכמה מהיינות, יחד עם תוספות והערות של בעל האתר, אבי בן עמי.
הקש כאן
גלובס - עיתון העסקים של ישראל טל גל-כהן מספר את הסיפור של שמפניות המגדלים, טועם חלק וממליץ. על מיתוג לוקאלי בעולם גלובלי, על הטרואר שאפשר למצוא (גם) בשמפן, ועל ההבדל בין הבתים הגדולים ליצרני הבוטיק.
לקריאה - הקש כאן
מירה איתן גם היא כותבת בגלובס, והפעם על האלמנה קליקו ועל חלק לא קטן מהשמפניות של הבוטיק הישראלי הראשון והיחיד לשמפניה. הקישו כאן
 

 שגיא קופר מתאר ב-Ynet את הסצנה של שמפן, וממליץ על כמה מהיינות שמופצים על ידינו. אין הרבה כתבות מעניינות ברשת העברית על שמפן, זו אחת מהיותר משובחות.
הקש כאן לקריאה
.
ועוד קצת קופר - ההיסטוריה אמיתית של שמפניה, שנולדה בכלל באנגליה...

   חיים שרגא הוא בלוגר "כחול לבן" שלא מתבייש להודות שהוא לא מכיר את כל העולם - בינתיים לפחות. להלן רישומיו מטעימה שנערכה ברמת השרון, טעימה שהכפילה לדבריו את מספר השמפניות אותן הוא שתה בימי חייו. ומה עם פקטור ההנאה?
הקש כאן
   ראיון עם Peter Liem ממגזין "Wine & Spirits", על כל המגמות הנוכחיות במחוז שמפניה: דוסאז' נמוך, קניות של בקבוקים מוכנים והדבקת תוויות, יצרני בוטיק, מחסור בחומרי גלם ועוד. לחץ כאן.
   Astor היא אחת מחנויות היין הוותיקות והידועות בניו יורק. בראיון לניו יורק טיימס מספר מנהל החנות, גרגורי דל פיאז, מדוע הוא מעדיף למכור "שמפניות מגדלים", על הצמיחה המרשימה של הקטגוריה ועל הבתים המועדפים עליו. לחץ כאן. עילעול ברשימת השמפניות שהחנות מציעה למכירה מעורר השתאות: כמחצית מהתוויות הן של שמפניות "בוטיק".
De Long's Wine Info  חנות לונדונית מדליקה - חובה לשוטט באתר ולקבל רעיונות. אבל שימו לב למאמר המרתק שמסביר את ההבדלים בין שמפניות מגדלים לשמפניות "נגוסיאט", אל תדלגו על הטוקבקים וכמובן לא על הטעימה המשווה בין Gimonnet, Chiquet ו...Moet Chandon.
NOT TO BE MISSED.
   למי שלא מכיר, אייזיק אסימוב הוא לא רק שם של סופר מד"ב מחונן, אלא מבקר היין של הניו יורק טיימס, ובעל הבלוג המצויין "The Pour". אא הוא חובב מוצהר של שמפניות מגדלים, ואתם מוזמנים לקרוא את רשמיו מטעימה משווה של "שמפניות בוטיק" מול "שמפניות מסחריות". הערה: שימו לב לפערי המחירים! הנה כאן ובעיקר כאן.
כתבה (לצערי לא שלי) ממגזין "על השולחן". ז'אנה גור מתארת מסע בין הבועות של שמפן, סיורים בבתים הגדולים ופגישות עם אנשי יקבי הבוטיק שמכניסים צבע, עניין ורמה למחוז.
לכתבה.

תמונת בעל האתר

ד"ר אייל גרוס, אדם שאני תמיד נהנה לקרוא את כתבותיו על טיולי יין (ולא רק), מספר על רשמי מסע במחוז שמפניה. מעניין שגם הוא וגם ז'אנה ביקרו אצל לארמנדייה... על כל פנים, זו הזדמנות נוספת להודות לאייל על התמונות שתרם לקטלוג השלם, ולבקש ממנו שייסע קצת יותר, אם אפשר...
אייל גרוס שותה שמפניה
לייבסיטי - בניית אתרים