דצמבר 2007

במסגרת חגיגות סיכום 2007, בחרתי עבור "על השולחן" כמה יינות שמייצגים את התופעות המעניינות של שנת 2007. לא, לא בחרנו עשרה יינות מצטיינים - אלא עשרה יינות מעניינים ומייצגים, כאמור.
אחד מהעשרה היה היין הזה, שיתוף פעולה בין הסומלייה עידן עוז מאורקה ובין טל וניר מיקב פלטר. אורקה, וזה לא חדש, פוסעת בשבילים עצמאיים ככל באמורים הדברים בתפריט היין שלה. אין הסכמי בלעדיות, אין העדפות מסחריות, יש השתדלות לתת ללקוח המסעדה את שירות היין הטוב ביותר שאפשר - כוסות, מבחר ומגוון.
אחד הביטויים לכך היא סדרת "אורקה סלקשן" - שיתופי פעולה בין המסעדה ובין מבחר יקבים ישראליים, שיוצר בכל פעם יין מקורי ובלעדי למסעדה. היציאה האחרונה במסגרת הזו היא היין הזה, שיוצר בכמות מינורית של 550 בקבוקים בלבד. חלקם יימכר ביקב תמורת 140 ש"ח, חלקם הגדול יותר יימכר ללקוחות המסעדה (ואם תרצו לקחת הביתה - המחיר זהה למחיר היקב).

עירוב בורדלזי של קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק ופטי ורדו הניב יין שמשתלב היטב בסדרת "T" של היקב. יין עשיר, כבד ודחוס, חורפי בהוויתו. המון ריחות של פרי שחור, אלון מתובל ומעט ריחות שרף. הרבה פרי על החיך, אבל גם המון תיבול  - רק תגידו וזה שם: עשבוניות, מוסקט, אלון, שוקולד - הכל מכל וכל, בהרמוניה ומידה הראויה.
היין מאוזן להפליא למרות הנוכחות של העץ, ואחרי 12 שעות (נשאר רבע) - היין "שר" נפלא. יש לכם סבלנות - אפשר ליישן שנה שנתיים. אין סבלנות? לא נורא. שתו עכשיו, אחלה יין. אחרי הטעימה של דון רוברט אפשר להגיד בלב שלם כי "T" של פלטר מתמקמת בצמרת הטבלה המקומית, בזכות ולא בחסד (נכון, היה גם יין אחד שיצא דפוק, אבל מי אמר שפרקר מושלם).
ציון: 91

לייבסיטי - בניית אתרים