דף הבית >> עולם היין - אוסטריה! >> ארכיון >> תבור, מרלו תבור 2005
 

ינואר 2007

סדרת תבור הופכת להיות סדרת הבסיס של יקב תבור, לפחות כך הבנתי. חברת השיווק החזקה יכולה, כך נראה, לשווק כל כמות שיש ליקב הצעיר הזה להציע, והפתרון ברור - להרחיב את הליין, בייחוד בטווח המחירים של סביב ה-27 ש"ח מחיר סיטונאי, אפילו פחות.

פתחתי את היין - האמת, שהתפלאתי שהוא עדיין לא התחמש בפקק הברגה. צריך לתת לו זמן להתאוורר, חובה לומר. אחרי חצי שעה הריחות והאחיזה בפה משתפרים להפליא, והיין הופך להיות לגיטימי וסביר. ריחות נעימים של פרי אדום ומעט שחור, שרף וקפה ומעט וניל. הגוף הפך עם הזמן לבינוני, נפח טוב, לווית טעם מרירה ומעט צריבה אלכוהולית בסיום. גם טעמי העץ דומיננטיים מדי בפה. סך הכל - יין סביר, אם כי הייתי רוצה למצוא קצת יותר פרי ופחות עץ - באותו המחיר. הגזמתי?
ציון: 82.

הערה קטנה על הקומוניקט הנלווה (אותו ודאי תוכלו למצוא ברשת): עילג משהו. קשה לי לקבל גרשיים שלא במקום, קשה לי לקבל שרמת האלכוהול שמופיעה בקומוניקט שונה מזו שמצויינת על הבקבוק, קשה לי לקבל שקוראים ליין מוכן "תירוש" (ציטוט: "בתום היישון בוצע בלנד של התירוש שיושן בחביות הצרפתיות בתירוש מרלו ששהה במכלי נירוסטה"). ויש עוד, רק שזו אמור להיות ביקורת על יין, לא על עיברית.

לייבסיטי - בניית אתרים