שמפניה וילמאר - השמפניות
 ..

..


.

 

 

Vilmart & Cie grande reserve N.V
כבר השמפניה הבסיסית של וילמאר מפגינה את מה שיש ליקב המרשים הזה לתת. היחס בין האיכות למחיר הוא פנומנלי, ובסגנונו הוא כמעט חסר תחרות. יין הבסיס שהה 10 חודשים בחביות פודרה (Foudre), ואין קושי לזהות זאת במבנה הרחב של השמפניה הסופית. 70% פינו נואר, השאר שרדונה, והיא מורכבת מחלקים שווים של 2007 ו-2008. 
אגסים, תפוח בשל, שמנת, ארוזים בגוף בינוני אבל עשיר. אלו מביניכם ששמעו על וילמאר מוכנים ודאי ללכת "עד הסוף" עם הקטלוג. אם אינכם מכירים אותו, זה מקום טוב להתחיל, אבל לא הייתי מחכה את השנתיים עליהן ממליץ לורן. אפשר לשתות את השמפניה המקסימה הזו כבר מחר.


  
Vilmart & Cie “Grand Cellier,” N.V
N.V. נוסף, עם קווי דמיון לשמפניה הקודמת אבל עם אופי של "יותר-מכל-דבר". הבלנד השתנה אבל העיקרון זהה. ההתפעלות הגורפת של העיתונות העולמית מתייחסת לגרסא הזו. 50% מבציר2006 והשאר שווה בשווה 2008-7, וכרגיל בשמפניה זו הרוב הוא שרדונה (70%), היתרה פינו נואר. ההבדל העיקרי,שבעטיו אפשר לראות שמפניה זו כבסיסית בין ביקבוקי העל, הוא מקור המיץ. במקרה הזה – ובכל שאר השמפניות מכאן והלאה – מקור המיץ הוא ב-Cuvee, אותה סחיטת Free Run שמניבה את התירוש העסיסי והנקי ביותר.
העץ לא מורגש כלל באף או על החיך – אלא רק בעקיפין, במבנה וברוחב הנפלאים של השמפניה. גם כאן מורגשות שכבות של תיבול על גבי אגס בשמנת, והפרחוניות עולה מדרגה וממש מבשמת את החדר. אני לא מכיר עוד שמפניה באיכות, בסגנון וברמת המחיר הזו. לפי הביקורות העולמיות, אני לא לבד.

דבר המבקרים:
92/100 – Robert Parker (Antonio Galloni): This is a breathtaking Champagne at this level, and one for which adjectives seem inadequate to express just how beautifully balanced and well-spoken this wine is.
4/5 - Decanter: 4th at 2009 NV tasting
 
Vilmart & Cie “Grand Cellier d’Or,” 2006 ♥♥
בשנת 2001 (שנה "רעה" בשמפן) הצליח לורן לייצר שמפניה מדהימה תחת התווית הזו. שנה אחר כך הוא יצר יין מונומנטלי בבציר המעולה של 2002.  
בבציר 2006 הבלנד זהה - 80% שרדונה, 20% פינו נואר. עושר בלתי רגיל של פרי, והעץ מתנגן על החך, מורגש יותר במבנה הרחב והעשיר אבל תורם טעמי קוקוס, וניל, ציפורן והל. הסיום ארוך בצורה שלא תיאמן. זו שמפניה שמבקשת אוכל או זמן, רצוי את שניהם.
94/100 – Robert Parker (Antonio Galloni, 2004 version).
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vilmart & Cie “Coeur de Cuvee,” 2003 ♥♥
השמפניה הזו הוא הגאווה הגדולה של לורן, ובמידה רבה הוא זה שאחראי לכך שהיקב הפך ל"קאלט". שנה אחר שנה מייצר לורן את אחת מהשמפניות הגדולות של המחוז. 80% שרדונה, השאר פינו נואר, גפנים בנות 50 פלוס, והמיץ מגיע (כפי שמרמז השם) מלב הסחיטה הראשונה. יין הבסיס נם משך 10 חודשים בחביות באריק (חלקן חדשות), והשמפניה התיישנה עוד שש שנים בבקבוק טרם הדיסגורג'.
העתקתי את מה שכתבתי על היין של 2000. רק תזכרו שבבציר 2003 - הכל טיפה יותר עשיר ומרוכז. צריך סבלנות.
"הדבר הראשוני שתופס אותך בשמפניה זו הוא הנפח והאחיזה המרשימים, ואחרי הסיום האינסופי מגיעה ההכרה כי כל החוויה היתה בסך הכל מעודנת להפליא, והעוצמה מצליחה לשחק כינור שני לצד האלגנטיות. תפוח בשל לצד פרי טרופי, מעט רצפת יער, מינרליות מרומזת וסיום אניגמטי משהו. "היין עוד מהודק", אומר לורן. אכן, זו שמפניה למרחקים ארוכים, ארוכים מאוד, ואתם תרצו להיות שם כשהיא תיתן את מה שיש לה."
דבר המבקרים:
94/100 Galloni for WA. " it will be stunner in a few years’ time" (2001 vers).
 

MAG - Vilmart & Cie “Coeur de Cuvee,” 2000
טעמתי את הגרסה ה"רגילה" וגם את גרסת המגנום. פעם ראשונה, אגב, בקריירה שלי עם וילמאר. ההבדלים מזעריים, אולי המגנום מעט יותר רענן. אולי. אחת התוויות הגדולות שיש בשמפן.

דבר המבקרים:
94/100 – Galloni for WA.
This is a richly textured, intense wine loaded with ripe fruit and sweet toasted oak. Today it remains quite primary, but it will be stunner in a few years’ time, once the full range of its tertiary aromas and flavors have developed. Patience is the key.

 

 
 Vilmart & Cie “Cuvיee Rubis” N.V.   
יש עוד שמפניית רוזה כל כך מהנה? כל מי שטעם משמפניה זו  יודע את התשובה, אך לצערי אין הרבה כאלה – הכמות שקיבלנו בפעם הקודמת היתה קטנה להפליא. הפרי מגיע מהשנים 2007-8, 90% פינו נואר, השאר שרדונה שנותן רעננות וחיות לפינו המבושם. זו לא שמפניה לפיתוי – זו שמפניה לרומנטיקה. איש עוד לא פענח את סוד הקסם המחודש של השמפניות הורדרדות. כאן הצבע מקסים ועמוק, הפרי בשל ומאוזן, מעודן ואלגנטי להפליא. טעימה אחת משמפניה משובחת זו יכולה להסביר הכל, ואחר כך אי אפשר להפסיק.
דבר המבקרים:
92/100 – Galloni for WA. "Incredibly friendly wine.. Superb balance and restrained, elegant personality.. Superb effort at this level."
92/100–WS. "Elegant, classy Champagne, which is firm and dry

Vilmart Grand Cellier "rubis" 2006
אין עוד הרבה שמפניות כאלה, בטח לא במחיר הזה. אחרי 4 שנים קיבלנו קצת מהמיץ האולטימטיבי הזה - והבקבוק היחידי שהקרבנו לטעימה השאיר אותנו המומים. וילמאר גרנד סלייה רובי 2006, כמו כל הרוזה וינטייג' של לורן, עשויה בשיטת הסנייה - כלומר הצבע מגיע מהקליפות של הפינו נואר, איתן שוהה המיץ כעשר שעות לפני תסיסה. 40% שרדונה, והכל - ללא מאלולקטית, פרקטיקה די נדירה בשפמן. כל התהליך - החל מהסלקציה הקפדנית של הפרי וכלה ביישון בעץ, עושה שמפניה נדירה בעושר, במורכבות ובאלגנטיות, שמפניה שיכולה להתיישן שנים ארוכות, אם תצליחו להתאפק.
 

 

מישהו מנחש מי הברנש מימין?
קצת על וילמאר ועל Coeur de Cuvee

לייבסיטי - בניית אתרים