ENVINATE - TENERIFE


לא פעם כתבנו כי ספרד היא מעין פארק יורה של כורמות - אינסוף שטחים של זנים בלעדיים הנטועים בכרמים בני (הרבה) עשרות ואף מאות שנים, שאנשי הדור הקודם לא ידעו ולא שאפו לטפח ולפתח.
לא עוד. התחייה מהדהדת בכל ספרד.

Envínate הוא פרוייקט שיזמו והקימו 4 חברים, הייננים רוברטו סנטנה, אלפונסו טורנטה, לורה ראמוס וחוסה מרטינז. הם הכירו עוד בשנת 2005 בזמן שלמדו יחדיו ייננות באוניברסיטת מיגל הרננדז באליקנטה. עם סיום הלימודים הם הקימו שירות ייעוץ לייצור יינות, אבל מהר מאוד הם זיהו את הפוטנציאל שקיים בכרמים העתיקים של ספרד. פרוייקט Envínate מתמקד באיתור חלקות ייחודיות ובעלות פוטנציאל, בעיקר באזורים האטלנטיים של ריביירה סאקרה והאיים הקנריים. המטרה המוצהרת היא לייצר יינות טהורים ואותנטיים להפליא המבטאים את הטרואר של כל חלקה ואזור בצורה ברורה ותמציתית. כפועל יוצא, אין שימוש בכימיקלים באף אחד מכרמי Envínate, כל הענבים נבצרים ידנית, נמעכים באופן המסורתי על ידי רגליים (שטופות... ) ומתוססים אך ורק על שמרי בר, ​​עם חלק משתנה של אשכולות ענבים שלמים.
ההתבגרות נעשית בחביות ישנות ובטון, וגופרית מוסיפים (מעט!) רק בבקבוק, ורק במידת הצורך.
התוצאה? שווה לטעום.  אלו הם מהיינות המרגשים והכנים ביותר המיוצרים כיום בספרד.
 

 

היינות:
טנריף, האיים הקנריים


Taganan Blanco 2018
בלנד של  כמה זני ענבים לבנים הגדלים באיים הקנריים, חלקם לא מזוהים. בין אלו שכן מזוהים נמצא את הליסטן בלנקו, Albillo Criollo, Marmajuelo, Gual, and Malvasia. הגפנים בוגרות מאוד ונטועות בגובה 75-300 מטר ממש על האוקיאנוס האטלנטי.
הכורמות באזור טגנאן שבטנריף מיושנת מאוד: הגפנים גדלות ללא הדלייה, האדמה מעובדת בעבודת יד וללא שימוש בכימיקלים. היין תוסס עם שמרי בר בהפרדה לפי החלקות, כאשר בחלק מהמיכלים מקבלים מעט מגע עם הקליפות.
התיישנות לא ארוכה בחביות ישנות ומיכלים, נותנת יין לבן לא כבד אך אינטנסיבי עם הרבה אישיות וניחוחות אגוזיים, עשן ומלח ים – יין שיגרום לנו להרגיש בטאפאס בר ספרדי, ולהשתוקק לפרוסת חאמון שמנוני לליווי העושר.

Benje Blanco 2018
בנחה בלנקו עשוי מענבי ליסטאן בלנקו שגדלים בכמה חלקות כרמים Ungrafted – ללא הרכבה. כל חלקה נבצרת ותוססת בנפרד, כאשר כרבע מהפרי נשאר במגע ישיר על הקליפות. לאחר מכן מתיישן היין כ-8 חודשים במיכלי בטון ובחביות באריק ישנות. היין מבוקבק ללא סינון וללא תוספת של SO2. לטעמנו, היין מבטא את הטרואר הוולקני בצורה מרתקת ומקורית. אופי מעט "כתום", אבל יחד עם זאת האיזור והטרואר בלוטים ומכתיבים את הטון.
 
Migan 2018
הענבים ליין הזה מגיעים משתי חלקות ישנות מאוד של ליסטאן נגרו (אדום). ההדלייה היא קלאסית של האיים - טרנזדו. 60% מגיעים מחלקת לה הבנרה שנטועה על חול וולקני בגובה הגבוה ביותר (600 מ ') באזור, ו -40% מגיעים מחלקת סן אנטוניו הבוגרת יותר, עשירה יותר בחימר ונטועה על מדרון בגובה של 350 מ'. החלקות נבצרו ידנית, כמובן, ותססו בנפרד (לה הבנרה עם 100% אשכולות שלמים, סן אנטוניו 15%) בתוך אגרטלי בטון גדולים. אחרי התסיסה עובר התירוש לחביות צרפתיות ישנות של 228 ו- 600 ליטר, שם הוא עובר תסיסה מלולקטית והתיישנות במשך 11 חודשים. הביקבוק הוא ללא הצללה או סינון.
מה מקבלים אחרי כל הסיפור?
מיגן הוא מינרלי ואלגנטי, עם ריחות של תות ועישון קל, טאנינים רכים וחומציות מרעננת, אדום מורכב ומעניין לכל עונה. 

ריביירה סאקרה 
Lousas - האם השם, ב ניב גליציאנית, או Gallego, הוא סוג של אדמת צפחה השולטת בתת האזור אמנדי באזור Ribeira Sacra.
 
Lousas Viña de Aldea 2018:
קצת תרגום: לוסאס הוא סוג של אדמת צפחה שנפוצה בתת האזור אמנדי בריביירה סאקרה. אלדה פירושו "כפר" בגליציאנית; לפיכך, זהו "יין הכפר" של Envínate, המופק מכמה חלקות בנות עד 60 שנה הממוקמות באזור הכרמים המקורי של ריביירה סאקרה. היין מבוסס על 90-95% Mencía עם זנים אחרים הנטועים על המדרונות התלולים של גדות הנהר, ונבצרים יחד.
היין תסס באופן ספונטני עם שמרי בר, ​​40% אשכולות שלמים, והתבגר בחביות ישנות במשך 11 חודשים ללא שום שפייה וללא תוספת SO2 עד לשלב הביקבוק.
זהו יין אדום מאוד טרי ואלגנטי עם ארומות קלאסיות של פרי טרי ותיבול "סירתי" משהו: פלפל שחור, רימון ועשבי תיבול, מאוד אלגנטי וטהור, טאנינים רכים וסיום ארוך. יין שמהווה ביטוי נהדר לאזור ולזן.
 
ים תיכון
Albahra 2018
אלבהרה ("ים קטן") נקרא על שם אזור הכרם באזור אלמנסה הסמוך לעיירה אלבסטה, הממוקמת בקצה הדרום מזרחי של קסטיליה-לה מנצ'ה. היין בנוי 70% גרנאצ'ה טינטוררה (אליקנטה) ו -30% מורביה אגריה. הגרנאצ'ה מגיע מכרם של 3 דונם הנטוע על קרקעות חרסית. המורביה אגריה (ענבים עם חמיצות גבוהה ואלכוהול נמוך) מגיע מכרם בודד הנטוע על קרקעות חימר, כרם די נדיר שכן נותרו כ-50 דונם נטועים מהזן בכל ספרד.....
ענבי ה-Garnacha Tintorera נמעכים ברגל עם 30-50% שזרות, תוססים ומתבגרים בבטון למשך 8 חודשים. המורביה אגריה שוהה שבוע שלם על הקליפות לפני סחיטה, ומתבגר בחביות באריק ישנות. לאחר מכן מערבבים את שני הזנים, ללא סינון ועם מעט מאוד SO2. התוצאה?
יין מאוד אינטנסיבי, עסיסי, ישיר ומלא תשוקה. פרחוני, מינרלי, יין-אוכל קלאסי להפליא, אדום של כל השנה. מה שאנחנו אוהבים !

לייבסיטי - בניית אתרים