Michel Redde & Fils, Saint Andelain, Loire, France 
 
הרומן שלנו עם היקב הזה דומה מאוד להרבה סיפורי תגליות סנסציוניות שמעולם לא הייתה מאחוריהם כוונת תחילה.
פברואר 2013, הגענו לאנז'ר על מנת לבקר בתערוכת היין השנתית של עמק הלואר. המטרה העיקרית, יותר נכון היחידה אם  לומר את האמת, הייתה טעימת יינות אדומים ממרכז הלואר. כשעה וחצי לפני סגירת התערוכה, לאחר שמטרותינו כבר הושגו במלואן, החלטנו לעשות סיבוב נוסף לפני שאנו יוצאים בפעם האחרונה אל מבואת אולם הטעימות וחותמים סופית ביקור מוצלח מאוד בתערוכה. 
ענייניינו בתערוכה תם.
יצאנו לסיבוב טעימות חופשי, רנדומלי ונטול חשיבות... רק בשביל הכיף.
ואז נקלענו לדוכן הטעימה של רדה (Redde).
אנשי היקב, סבסטיאן ורומאן, הציגו באופן אישי את מרכולתם. כבר מן הטעימה של היין הראשון הגיחה המיגרנה. בדיוק מה שלא רצינו שיקרה קרה: הבנו באופן מיידי כי נכשלנו במטרתנו הראשונית והתערוכה הזאת כבר לא תירשם בסימן התמקדות מסחרית ביינות אדומים בלבד. אחרי יומיים בהם טעמנו עשרות אם לא מאות מיינות Sancerre, Pouilly Fume’, Quincy, Reuilly, Chateaumeillant ונראה היה לנו שפתרנו את תעלומת הסוביניון הלבן של הלואר (שעיקרו חיקוי חסר בושה ומתוסכל של הסגנון המפתה-טרופי של ניו זילנד), הגיעו היינות של האחים רדה ופשוט טרפו את הקלפים.

רגע לפני שטועמים בפעם הראשונה בישראל מן המיץ החמוץ-פירותי והמרתק הזה, קצת רקע:
סבסטיאן ורומאן הם דור שלישי של Vignerons למשפחת רדה. הבית הוקם בתחילת שנות החמישים ע"י סבם, מישל רדה, שהחליט כי הוא מעוניין לעשות יין באזור כפר הולדתו (בו ממוקמת אחוזת המשפחה והיקב עד היום) Saint-Andelain. עד לאותה תקופה נהוג היה כי היין באזור הכפר נעשה ע"י הנזירים מן המנזר הסמוך, אבל רדה היה נחוש ואסרטיבי. הוא בנה את מבנה היקב ועבד באופן שיטתי בהקמת תשתיות ונטיעת כרמים. בתחילת שנות השישים הוא גם חנך את מבנה היקב לו קרא “la Moynerie” כקריצה למנזר המקומי.
ב 1977 הצטרף תיירי רדה לאביו ו 30 שנים לאחר מכן הצטרפו אליו שני בניו שאחראיים עד ימינו על פועלו של היקב המשפחתי.
סבסטיאן ורומאן החליטו לשמר את האופי המשפחתי ואת סגנון היין שנהגו אביהם וסבם לעצב, אך אט-אט הם הכניסו כמה פרקטיקות מודרניות על מנת להעצים ולמקסם את סגנון היין של Redde: ליקב 42 הקטר של כרמים בכמה מן האזורים הטובים ביותר במזרח הלואר. בכרמים עובדים האחים סביב השעון ביחד עם צוות גדול של פועלים על מנת להבטיח את איכות חומר הגלם המשובח המגיע אל שערי היקב. הכרמים נטועים בצפיפות גבוהה ומעובדים אורגנית, כאשר הרכב הקרקעות והמיקרו אקלים של כל חלקה וחלקה בא לידי ביטוי בטיפולים הן בכרם והן ביקב.
באופן לא מפתיע, רוב העבודה הקשה בעיצוב היין הסופי מתבצעת בכרמים. ביקב (שנחנך בשנת 2001, מבנה חדש בן שלושה מפלסים על מנת למקסם את שיטת העבודה בגרוויטציה) דוגלים בתסיסות "נקיות" ליינות הפשוטים על מנת לשמר את האופי העדין של חומר הגלם, בעוד שחומרי גלם איכותיים בעלי "סיבולת" גבוהה יותר עוברים הליך תסיסה ויישון ארוכים ומורכבים יותר על מנת להקנות ציביון מסורתי ומורכבות.
ככלל, יינות היקב הם מן היבשים והחדים ביותר שבנמצא בעמק הלואר ובעולם בכלל נכון לימינו אנו. בעוד שהאופנה הנוכחית היא לעבד ולאבד את הסוביניון לארומטיות גבוהה, להחצין את הפן הטרופי שלו ולשמור על רמת סוכר שיורי מסויימת (גם ביינות היבשים), הצמד לבית רדה עושה כל שביכולתו על מנת להימנע מן הגלובליזציה של פרופיל הטעם ומנסה לשמר את אופיו הייחודי של הסוביניון הלבן הצרפתי-לוארי, זה בעל המבנה הארומטי המעושן/מינרלי, זה עם הנוכחות על החך, זה בעל המשקל שאם זאת נוכחותו היא בו-זמנית חדה כתער.
לדאבונינו, בנוף של ימינו יינות מסוג זה נדירים ביותר ולכן אנו נפעמים כל פעם מחדש לגלות את האיכויות יוצאות הדופן של היינות הללו.
  
היינות:
 
Petit Fume’ 2013
יין צעיר, חומצי בעל אופי ארומטי מאופק המשלב עישון ומינרליות לצד נימות של פרי לימוני. קל, חד וארוך.
סוביניון פנטסטי ומהוקצע בסגנון שכל חובב יין חולם עליו.
מחיר: 109 ש"ח.
 
Sancerre Les Tuilieres 2012
יין אינטנסיבי בעל פרופיל ארומטי המדגיש את הפן העשבוני/פירותי של סוביניון ללא הקצנה ובהרמוניה מלאה.
סאנסר אותנטי שאינו חוטא ב"ניו-זילנדיות" יתרה.
מחיר: 149 ש"ח.
 
Pouilly Fume’ La Moynerie 2011
סוביניון יבש חד כתער, מעושן ומינרלי בעל נפח ומשקל שאינו גוזל ולא במאום מן הפוקוס והאורך שלו.
פואי פומה של פעם: יבש "עד כאב", הרמוני ומעודן.
מחיר: 149 ש"ח.
 
Pouilly Fume’ Les Cornets 2011
סוביניון עוצמתי וטהור הגדל על קרקע קימרידיאנית ומבטא את הפן המינרלי-מלוח שמקנה לו הטרואר הייחודי שלו.
אחד מיינות הטרואר הגדולים של האזור.
מחיר: 259 ש"ח.
 
Pouilly Fume’ Les Champs de Billons 2012
העוצמתי והדחוס ביותר מבין הקלימאטים של רדה. יין שכולו מינרליות ותבלון.
יין מינרלי שממש "מחמם" את החך.
מחיר: 259 ש"ח.
לייבסיטי - בניית אתרים