לח
  
Salomon Undhof
kremstal stein


ההיסטוריה של יקב סלומון שזורה בהיסטוריה של ממלכת אוסטריה, ומשהו מהקסם הקיסרי נשאר בין קירות מבנה היקב, שעד סוף המאה ה-18 שימש כבית חווה של אנשי המנזר הקפוצ'יני הסמוך. למזלה של משפחת ברטולד סלומון, אבותיו היו באזור בתקופה בה הקיסר יוזף השני הלאים חלק מאדמות הכנסיה, וביניהן את מבנה היקב הנוכחי, יחד עם חלקות הכרם המשובחות של המנזר ששימשו לגידול ענבי יין ואפרסקים. 1792 היא השנה הרשמית בה משפחת סלומון קבלה את הזכויות על המבנה והקרקע – 6 דורות לפני ברט וגרטרוד, הבעלים-מנהלים הנוכחיים של האחוזה.
.
לא פגשנו את ברט –הוא חי על ה-Fast Lane, ואת החורף האוסטרי הוא מנצל לבציר של סוף הקיץ באוסטרליה, ביקב שהוא הקים בקצה השני של הכדור. עד לפני כמה שנים הוא היה יו"ר של המועצה לשיווק יין אוסטרי, סוג של "מועצת גפן היין" שלנו אבל עם אג'נדה ותקציבים רחבים הרבה יותר. מחלתו הקשה של אחיו (שנפטר בשנת 2007) אילצה אותו לקחת את ההגה במקומו ולהמשיך את המלאכה.
והוא עושה אותה על הצד הטוב ביותר. "אנחנו משתדלים להתערב כמה שפחות במה שהכרמים עושים", אומרת לנו גרטרוד, שעה קלה אחרי נחיתתה משהות בת חודש באוסטרליה. משפט כמעט טריוויאלי, כשיש לך חלקות בכמה מהכרמים הטובים ביותר על גבול הדנובה, בנקודה בה נהר הקרמס נשפך אל הנהר הרחב. החלוקה הקלאסית של סלע יסוד וצפחה לריזלינג, לס – לגרונר ולטלינר, נשמרת כאן בקנאות, ומפיקה כמה מהיינות המצטיינים של האזור ושל אוסטריה בכלל.
Gruner Veltliner Hochterrassen 2012
יין אזורי נפלא, יבש לגמרי אבל עם המון פרי, שמעניק מתיקות נפלאה ליין. האפרסקים ההיסטוריים מציפים את האף יחד עם ריחות פרחוניים מקסימים. רעננות נעורים עם ריכוז פרי מצויין, שאופייני לבציר, עושים יין עסיסי ומקסים שיעשה את הקיץ לטוב ונוח מעט יותר.
ג'נסיס רובינסון: "הדוגמא המשכנעת ביותר לגרונר ולטלינר יומיומי היא היין הזה". אמן..
GV Von Stein Kremstal DAC Reserve 2009
חגיגה של גרונר שנטוע במיקום לא אופייני - על סלע יסוד קשוח שמצוי בטראסות סביב הכפר שטיין. מינרלי במפגיע, אבל עם פרי מצוין, מאוזן ואלגנטי. עוצמתי ודק גזרה, עם נוכחות מלאת טעם מתובל – קמומיל, מנטה ועוד, וסיום ארוך ומורכב שלא נגמר. .
GV Lindberg Erste Lage Kremstal DAC Reserve 2009
הירקרקות הקרירה של הגרונר לא מטושטשת על ידי הפירותיות הדומיננטית. להיפך, זה הופך לסוג של טקסטבוק לזן. לימוניות מעניינת, חמיצות רעננה שמאזנת את המבנה הרחב, סיום הרמוני וארוך להפליא.
Riesling Undhof Kögl Erste Lage Kremstal DAC 2012
כרם יחיד "גרנד קרו" מהכפר Stein, עם מפנה דרומי שמלקט הרבה שמש אבל מצליח לשמור על מסגרת מאוד אלגנטית. מינרליות בולטת, איזון מצוין עם חמיצות וסוכר (4.5 גרם, 12.5%). חכו לסיום – היין לא נגמר בפה. מחיר מצחיק ליין מעולה.
Riesling Steiner Kögl Erste Lage Kremstal DAC Reserve 2009, 2011
אותו כרם כמו היין הקודם – אבל גפנים בנות 50 ומעלה מתת חלקה שמניבה יין אינטנסיבי ברמת ריכוז מרשימה. ועדיין – הוא לא בומבסטי בכלל, החמיצות פנטסטית, כמו גם המינראליות. רמת הסוכר (2 גרם) עושה אותו למלווה האידיאלי לארוחה האסיאתית הבאה שלכם. בדקנו הרבה, זה עובד..
Riesling Pfaffenberg Erste Lage Kremstal DAC Reserve 2011 M & S
מהחלקה של מטרניך וסלומון בכרם פאפנברג מגיע אחד היינות העוצמתיים של הבציר. שילוב כובש של פרי מאוד בשל ודבשי עם מינרליות בולטת ורמז של פטרול. חמיצות מצויינת שומרת על הרעננות של היין, שהוא גרנד קרו לכל דבר ועניין.
ץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט לחץ כאן להכנסת טקסט
לייבסיטי - בניית אתרים